Ātrā meklēšana!

Jaunu pamatlīdzekļu manuāla ievietošana kartēAtjaunināts 08. maijs 2020

Pamatlīdzekļus var ievadīt divos veidos:

1. Tieši Pamatlīdzekļu reģistrā Pamatlīdzekļu modulī;

2. No ienākošiem rēķiniem, izmantojot izvēlni Veidot “Pamatlīdzekļus”.

Numurs – piešķir pamatlīdzekļiem inventāra numuru līdz trīsdesmit rakstzīmēm.
Apraksts – Pamatlīdzekļu nosaukums. Ja Pamatlīdzekļi tiek sagatavoti no Ienākoša rēķina, nosaukums tiek ņemts no rindas Ienākošais rēķins lauka Apraksts.

Slēgts – atzīmē šo opciju, ja vēlies izslēgt Pamatlīdzekļus no aprēķina. Parasti slēgtie Pamatlīdzekļi netiek iekļauti atskaitēs un tiem netiek aprēķināts nolietojums, lai gan tos vienmēr vari iekļaut, ja vēlies. Slēgtie Pamatlīdzekļi arī netiek rādīti Pamatlīdzekļu Ctrl+Enter izvēles logā, bet tie ir redzami sadaļā “Pamatlīdzekļi: Pārskats”.
Atceries, ka, pārdodot vai norakstot Pamatlīdzekļus, tie automātiski nekļūst Slēgtie un tie joprojām parādās pārskatā. Ja nepieciešams, šo iespēju var atlasīt manuāli.

Kategorija – Pamatlīdzekļu kategoriju konfigurācija, Pamatlīdzekļu modulis. Katram Pamatlīdzeklim jāpieder noteiktai Kategorijai, un katrai Kategorijai jāpieder Pamatlīdzekļu grupai. Pamatlīdzekļu grupa nosaka, kā modulī Finanses tiek apstrādāta Pamatlīdzekļu nolietojums (t.i., kuri konti tiek izmantoti). Ja Pamatlīdzekļu kategorijai tiek piešķirti Objekti un Nolietojuma modeļi, tie tiek automātiski ievadīti arī Pamatlīdzekļos.
Iegādes datums – Pamatlīdzekļu iegādes datums atbilstoši ienākošam rēķinam.
Iegādes vērtība
– Pamatlīdzekļu iegādes vērtības summa bez PVN atbilstoši ienākošam rēķinam. 
NB! Ievadot iegādes vērtību ar centiem, noteikti izmanto nolietojuma modeli ar noapaļošanu ar atzīmi “Divas zīmes aiz komata”. Ja iegādes summu ievadi kā veselu skaitli, vari izmantot nolietojuma modeli, kur noapaļošana ir “Vesels skaitlis”.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Paldies par atsauksmēm!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus