Ātrā meklēšana!

Jaunu pamatlīdzekļu manuāla ievadīšanaAtjaunināts 12. oktobr 2022

Pamatlīdzekļus var ievadīt divos veidos:

1. Tieši Pamatlīdzekļu modulī > Pamatlīdzekļu reģistrā > Veidot – Jaunu pamatlīdzekli ;

2. No ienākošiem rēķiniem, izmantojot izvēlni “Veidot – Pamatlīdzekļus”.

 

Numurs – pamatlīdzekļa inventāra numurs līdz trīsdesmit rakstzīmēm.

Apraksts – Pamatlīdzekļa nosaukums. Ja Pamatlīdzeklis tiek sagatavoti no Ienākoša rēķina, nosaukums tiek ņemts no rindas Ienākošais rēķins lauka “Apraksts”.

Slēgts – atzīmē šo opciju, ja vēlaties izslēgt Pamatlīdzekļus no aprēķina. Parasti slēgtie Pamatlīdzekļi netiek iekļauti atskaitēs un tiem netiek aprēķināts nolietojums, lai gan tos vienmēr vari iekļaut. Slēgtie Pamatlīdzekļi arī netiek rādīti Pamatlīdzekļu Ctrl+Enter izvēles logā, bet tie ir redzami sadaļā “Pamatlīdzekļi: Pārskats”.
Atceries, ka, pārdodot vai norakstot Pamatlīdzekļus, tie automātiski nekļūst Slēgtie un tie joprojām parādās pārskatā. Ja nepieciešams, šo iespēju var atlasīt manuāli.

Kategorija – Pamatlīdzekļu kategorijas var izveidot Pamatlīdzekļu modulī > Iestatījumos Pamatlīdzekļu kategorijas. Katram Pamatlīdzeklim jāpieder noteiktai Kategorijai, un katrai Kategorijai jāpieder Pamatlīdzekļu grupai. Pamatlīdzekļu grupa nosaka, kā modulī Finanses tiek apstrādāts Pamatlīdzekļu nolietojums (t.i., kuri konti tiek izmantoti). Ja Pamatlīdzekļu kategorijai tiek piešķirti Objekti un Nolietojuma modeļi, tie tiek automātiski ievadīti arī Pamatlīdzekļos.

Iegādes datums – Pamatlīdzekļu iegādes datums atbilstoši ienākošam rēķinam.

Iegādes vērtība – Pamatlīdzekļu iegādes vērtības summa bez PVN atbilstoši ienākošam rēķinam.
NB! Ievadot iegādes vērtību ar centiem, noteikti izmanto nolietojuma modeli ar noapaļošanu ar atzīmi “Divas zīmes aiz komata”. Ja iegādes summu ievadi kā veselu skaitli, vari izmantot nolietojuma modeli, kur noapaļošana ir “Vesels skaitlis”.

Par Pamatlīdzekļu norakstīšanu lasiet ŠEIT.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus