Ātrā meklēšana!

Kādā veidā var reģistrēt klienta priekšapmaksu?Atjaunināts 08. maijs 2020

1. Lai varētu reģistrēt klientam priekšapmaksu, Kontaktu kartē Nosacījumu lapā ir jāatzīmē ar ķeksīti “Priekšapmaksa”. Klienta karti var atvērt Realizācijas moduļa Kontaktu reģistrā.

2. Lai ievadītu priekšapmaksu, Realizācijas modulī atver Maksājumi reģistru. Izveido jaunu maksājumu. Samaksas veidu izvēlies ar Ctrl+Enter, norādot, vai nauda tika saņemta kasē vai bankā.

3. Klienta laukā ar Ctrl+Enter izvēlies klientu, no kura summa tika saņemta.

4. Lodziņā “Saņemts” ievadi uz banku pārskaitīto summu.

5. Maksājuma D iedaļā laukā “Priekšapmaksas Nr.” ievadi priekšapmaksas numuru. Šim numuram ir jābūt unikālam. Šim nolūkam vislabāk būs piemērots Maksājuma dokumenta numurs. NB! Priekšapmaksas numuru drīkst veidot ne vairāk kā 10 cipari, tas nedrīkst ietvert atstarpes, burtus vai pieturzīmes.

Lai lietotājs neaizmirstu ievadīt priekšapmaksas numuru, Realizācijas modulī iestatījumos “Kontējumu sastādīšana realizācijai” ir jāatzīmē “Obligāts priekšapmaksas Nr.”.  Ja vēlies, lai vienmēr tiktu izmantoti unikāli priekšapmaksas numuri, tad pie tiem pašiem iestatījumiem ir iespējams atzīmēt “Neļaut vienādus priekšapmaksas numurus”. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja Pārdošanas vadības modulī Priekšapmaksas iestatījumos ir atzīmēts “Priekšapmaksas gadījumā izmantot klientu pasūtījuma numuru”, tad par katru klientu pasūtījumu būs iespējams reģistrēt tikai vienu priekšapmaksu. Šādas izvēles gadījumā programma neļauj atkārtoti izmantot to pašu priekšapmaksas numuru, nodrošinot iespēju precīzi izsekot katra priekšapmaksas numura vēsturi.

6. Apstiprini maksājuma saņemšanu.

Ja vēlies tam pašam klientam sastādīt realizācijas rēķinu, tad rīkojies šādi:
1. Atver jaunu realizācijas rēķinu. Izvēlies klientu ar Ctr+Enter.
2. Ievadi rindās artikulus, kurus vēlies pārdot, un nepieciešamās summas.
3. Pirms apstiprināšanas darbību izvēlnē (“zobrats”) izvēlies > “Piesaistīt priekšapmaksu”.
Rēķinā parādīsies papildu rinda, kurā ar Ctrl+Enter jāizvēlas “Priekšapmaksas numurs”.

NB! Ievadītais maksājuma saņemšana netiek atspoguļota Realizācijas PVN pārskatā. Ja priekšapmaksa ir saņemta par realizācijas darījumu, uz kuru attiecas pievienotās vērtības nodoklis un kas ir jāatspoguļo Realizācijas PVN pārskatā, tad priekšapmaksas reģistrēšanai būs piemērots cits risinājums.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Paldies par atsauksmēm!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus