Ātrā meklēšana!

Ko darīt gadījumā, ja vēstules tiek novirzītas uz adresāta surogātpastu?Atjaunināts 08. maijs 2020

Tālāk ir aprakstīta situācija, kad no programmas izsūtītie e-pasti nonāk adresāta Surogātpasta/Mēstuļu mapē.

“HansaWorld” programmatūra ļauj izsūtīt e-pastus tieši no programmas vai nu kā parastu vēstuli, vai arī pievienojot rēķinus, piedāvājumus un pasūtījumus.
Papildus programmas iestatījumiem, kurus var iestatīt jebkurš lietotājs, e-pastu sūtīšanu ietekmē arī serveru iestatījumi. Parasti servera iestatījumus lietotājs pats mainīt nevar atkarībā no tā, vai runa ir par pašu serveri vai mākoņpakalpojumu. “Excellent” mākoņpakalpojuma lietotāja datubāze atrodas “Excellent” mākoņserverī. Kad lietotājs izsūta e-pastu no programmas, tad tas tiek izsūtīts tieši no “Excellent” serverī esošās datubāzes. Tajā pašā laikā uzņēmums var izmantot savas līdzšinējās e-pasta adreses (piemēram, persona@firmasnosaukums.lv). Šīs e-pasta adreses pārvalda cits pakalpojumu sniedzējs.

Pieņemsim, ka adresāta e-pasta adrese ir persona@gmail.com, kas nozīmē to, ka e-pasta adresāts izmanto savu e-pastu pārvaldīšanai “Google” pakalpojumu un serveri. “Google Gmail” serverī parasti darbojas surogātpasta/mēstuļu aizsardzība, kuras darbības princips ir šāds: ja kāds sūta e-pastu no adreses persona@firmasnosaukums.lv uz e-pasta adresi persona@gmail.com, tad “Gmail” serveris vaicā “firmasnosaukums.lv” domēna serverim: “Vai šī vēstule ir sūtīta no firmasnosaukums.lv servera?” Dotajā gadījumā “firmasnosaukums.lv” serveris vēstuli nav sūtījis, jo tas tika izsūtīts no “HansaWorld” programmas. “Firmasnosaukums.lv” serveris informē “Gmail” serveri, ka tas nav sūtījis šo vēstuli. Šī iemesla dēļ “Gmail” pārvieto šo e-pastu surogātpasta mapē.

Lai izvairītos no šādas situācijas, sūtītājam ir jāsazinās ar savu e-pasta pakalpojumu sniedzēju, kas pārvalda “firmasnosaukums.lv” domēnu. Domēna pārvaldītājs savā serverī izveido speciālus SPF ierakstus, kas atļauj e-pastu sūtīšanu caur excellent.lv serveri.

Sava domēna pārvaldītājam ir jānosūta šāda informācija:

1. Domēns: tavasfirmasnosaukums.lv (tava uzņēmuma domēna/mājaslapas/servera nosaukums)

2. “Excellent” mākoņpakalpojuma e-pasta serveris: smtp2.excellent.lv (tas ir vienāds visiem “Excellent” mākoņpakalpojuma lietotājiem).

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Paldies par atsauksmēm!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus