Barba Zeme

API – iespēja saņemt un sūtīt datus starp dažādām sistēmām

Uzņēmumi nereti strādā ar dažādām programmatūrām – grāmatvedībai viena, internetveikalam otra, CRM sistēma atrodas vēl uz citas u. tml. Šādā situācijā var rasties problēma, kā vienā sistēmā iegūt datus no citām. Piemēram, grāmatvede savā sistēmā nevar iegūt datus no internetveikala par pasūtījumiem, un tie jāievada manuāli. Tāpat, piemēram, gatavojot atskaites, nepieciešams manuāli ievadīt datus no vienas sistēmas otrā. Šeit palīdzēt var laba biznesa vadības sistēma. Taču ne visas uzņēmumu vadības programmas atbalsta iespēju saintegrēt dažādu sistēmu datus.

Biznesa vadības programmā “Standard Books” ir iespēja ietvert API funkcionalitāti. Ar tās palīdzību dažādas sistēmas – internetveikala, noliktavas, klientu pārvadības, servisa u.c – var “sarunāties” ar “Standard Books” sistēmu bez jūsu starpniecības. Šādi pat atskaites var izveidoties automātiski!

Šajā rakstā aplūkosim tuvāk – kas ir API un kā tas var palīdzēt uzņēmuma ikdienas darbā.

Kas ir API?

API jeb lietojumprogrammu saskarne (Application Programming Interface) ir datoru savstarpējā valoda jeb valoda no mašīnas uz mašīnu. Vienkārši izsakoties, API ir tehnisks veids, kā piekļūt uzņēmuma vadības sistēmas “Standard Books” datiem un strādāt ar programmatūru. Ar API palīdzību var nolasīt un pieprasīt visus datus, kas atrodas biznesa programmatūrā “Standard Books”. API var izmantot arī visu datu ievadīšanai, tieši tāpat kā tiek ievadīti Windows vai Mac klientu programmas dati. API ir ātra, efektīva, precīza, un ar tās palīdzību var paveikt lielas lietas.

Kādiem nolūkiem izmanto API?

Interneta veikalos.

Interneta veikali savā lapā parāda produktus un cenas. Labākie interneta veikali sniedz arī informāciju par stāvokli noliktavā un detalizētākus produktu aprakstus. Visu šo informāciju, izmantojot API, var pieprasīt tieši no biznesa programmatūras un attiecīgi arī parādīt interneta veikalā. Tas darbojas arī pretējā virzienā – ja interneta veikalā tiek veikts pirkums, tad par to programmatūrā ienāk pasūtījums, rēķins vai arī informācija par stāvokli noliktavā. Pēdējais atkarīgs no tā, kā tieši tiek veidota uzņēmuma biznesa loģika un procesi.

Uzturot interneta veikalu, API ir gaužām neaizstājams palīgs. Bez tā informācija būtu jāievada manuāli, un šis laikietilpīgais darbs aizņemtu pārāk daudz kāda cilvēka vērtīgā darba laika. Interneta veikals funkcionēs labi, ja starp veikalu un uzņēmuma biznesa programmatūru būs saskarne. Un API ir piemērots rīks, kas paveiks šo darbu. Ļoti daudzi mūsu klienti savos interneta veikalos izmanto API, lai datu apmaiņa noritētu automātiski.

Kases sistēmās.

API var izmantot saskarnei starp biznesa vadības programmu “Standard Books” un uzņēmuma kases sistēmu. Tādā veidā dati no kases sistēmas automātiski nonāk biznesa programmatūrā. Līdzīgi kā interneta veikalos, arī šajā gadījumā izpaliks daudz lieka papildu darba.

Biznesa analīzē.

Saīsinājums BI jeb Business Intelligence nozīmē “biznesa analīze”. Parādās arvien vairāk tehnisku risinājumu, kā gudri apstrādāt datus, lai tādējādi palielinātu jūsu uzņēmuma konkurences priekšrocības un pieņemtu labākus biznesa lēmumus. Ar API palīdzību var izmantot tādus tehniskus risinājumus, kas uzņēmuma analītiskās iespējas pacels pilnīgi jaunā līmenī. 

Izmantojot API, dati tiek pārcelti citā programmatūrā, kur notiek analīze un tiek veidoti vizuāli, pārskatu sniedzoši grafiki. Izmantojot šo risinājumu, varat izveidot visa uzņēmuma pārdošanas analīzi un iegūt savā lietošanā vadības rīku, kas visus nepieciešamos datus parāda reāllaikā un grafikos. Ar šādu risinājumu ļoti detalizēti var atbildēt uz jautājumu, kā klājas uzņēmumam vai konkrētiem biznesa virzieniem. Tas arī palīdz jums uzstādīt mērķus, sekot to izpildei un pieņemt uz nākotni vērstus un faktos balstītus lēmumus, vadot uzņēmumu kaut vai no dīvāna.

Uzņēmuma “Excellent” programmatūras partneri biznesa analītisko risinājumu izveidē ir “Flex BI” un “Microsoft Power BI”.

Gan “Flex BI”, gan “Power BI” datus importē savā datu bāzē un sagatavo tos lielākam datu apstrādes ātrumam, importa laikā veicot dažādus papildu aprēķinus, datu grupēšanu utt. Tādējādi ir iespējams vienkārši un ātri izveidot dinamiskus grafikus un tiem atlasīt tieši tos parametrus, kuri jums ir aktuāli. Piemēram, var apskatīt, cik klientu Rīgas reģionā pēdējo trīs mēnešu laikā ir iegādājušies kādu konkrētu produktu. “Flex BI” piedāvā arī bibliotēku ar speciāli “Standard ERP” un “Standard Books” klientiem izveidotām atskaišu sagatavēm, kas ļauj tikai ar dažiem klikšķiem izveidot jums noderīgas analītiskas atskaites un paneļus ar aktuālajiem datiem.

Biznesa analīze palīdz labāk izprast uzņēmuma pārdošanas gaitu un klientus. Šo risinājumu ieviešana tehniski nav īpaši sarežģīta, un, ja uzņēmums vizualizēs savus datus ar grafikiem, tad drīz vien vadība secinās ‒ “kā gan mēs iepriekš varējām iztikt bez tā”. Ar API palīdzību izveidotais risinājums kļūst par vadības rīku, kas patiešām palīdz virzīt uzņēmumu.

Mātes uzņēmuma finanšu analīzē.

Ar API var veikt arī mātes vai saistītu uzņēmumu finanšu datu apkopošanu, konsolidāciju un analīzi. Tas ir saprātīgs risinājums uzņēmumu grupām, investīciju fondiem, franšīzēm, starptautiskiem uzņēmumiem un citām radniecīgu uzņēmumu grupām. Uzņēmumu kontu plāniem jābūt līdzīgiem, un šādā veidā vadība noteiktajā formātā var saņemt pārskatu par visu uzņēmumu rezultātiem.

Savienojamība ar citām uzņēmumā izmantotām sistēmām

Uzņēmumi nereti izmanto vairākas programmas, starp kurām datu un informācijas apmaiņa ir manuāla vai sarežģīta un laikietilpīga. API palīdz samazināt šo papildu darbu, ar to saistītās kļūdas un problēmas. Izstrādātāji, izmantojot API funkcijas, klientiem var veidot integrācijas un savienojumus ar citām uzņēmumā izmantotām sistēmām. 

Visbiežāk ar API palīdzību uz uzņēmuma vadības sistēmu “Standard Books” no dažādām sistēmām tiek nosūtīti pirkšanas un pārdošanas rēķini, un grāmatvedība tiek turpināta programmatūrā. Tipisks pielietojums ir noliktavas pārvaldības rīki, piemēram, mobilās ierīces preču inventarizācijai, saņemšanai un komplektācijai vai pasūtījumu ievadei.

Kādas ir API priekšrocības?

Izmantojot API, datus varat redzēt reāllaikā. Gluži tāpat kā tiek veikts pirkums un informācija par to nonāk biznesa vadības programmatūrā, šī informācija caur API tiek nosūtīta arī tālāk uz sistēmā paredzēto vietu. Tas nozīmē, ka jūsu pārskats par notiekošo vienmēr ir aktuāls.

API ir droša. Izmantojot API, savienojumus bez kriptēšanas nevar izveidot. Uz risinājumu attiecas arī IP ierobežojumi. Tas nozīmē, ka savienojumi ir atļauti tikai no noteiktām IP adresēm. Tehniski savā starpā sazinās tikai divas mašīnas, bet citas mašīnas vienam un tam pašam savienojumam piekļūt nevar.

API ievēro lietotāju tiesības. API lietotājam ir tādas pašas lietotāja tiesības kā “Standard Books” programmatūras lietotājam. Tas nozīmē, ka caur API lietotājs var piekļūt tikai tiem datiem, kurus viņam nepieciešams izmantot un kuru lietošana viņam ir atļauta.

Vai API varētu palīdzēt arī jūsu uzņēmumam? Sazinieties ar mums!

Kā Standard Books palīdz pārdošanas darbam un klientu pārvaldībai?

23. Jūl 2024

Ziņas

Pārdošanas darbu veikšana ir daudz vienkāršāka, ja visi dati ir… Lasīt tālāk

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. Jūn 2024

Ziņas

Viens no galvenajiem finanšu direktora pienākumiem ir budžeta plānošana. Taču… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. Jūn 2024

Ziņas

Bija saulaina diena, kad devos ceļā no Rīgas uz Kandavu,… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Pieraksties mūsu jaunumu e-pastam!

Saņem Excellent jaunumus un informāciju par produktu atjauninājumiem.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.