Viens no galvenajiem finanšu direktora pienākumiem ir budžeta plānošana. Taču tradicionālās budžeta pārvaldības metodes, piemēram, manuāli veidotas izklājlapas, periodiska prognozēšana un statiska finanšu plānošana, strauji noveco. Mēs apkopojām iemeslus, kāpēc biznesa inteliģences rīki jeb BI var kļūt par jūsu uzņēmuma finanšu pārvaldības ieguvumu.
Iepriekš izmantotās metodes nav elastīgas, lai pielāgotos izmaiņām reālajā laikā. Turklāt manuālie procesi ir laikietilpīgi un pakļauti kļūdām, tāpēc tas rada grūtības sagatavot precīzas prognozes un pieņemt pamatotus ilgtermiņa lēmumus.
Raugoties no šī skatu punkta, biznesa inteliģences rīki ir risinājums, kas piedāvā jaunas iespējas budžeta pārvaldības prakses automatizēšanai un uzlabošanai. Ar BI spējam analizēt lielus datu apjomus, identificēt modeļus un tendences, kā arī veikt prognozes.
Ir jāņem vērā, ka finanšu jomas vadītājiem, kuri vēlas būt konkurētspējīgi mūsdienu situācijā, izpratne gan par mākslīgo intelektu, gan BI un tā ietekmi ir kļuvusi ne tikai par profesionālās pilnveides jautājumu; tā ir stratēģiski nepieciešama.
Kā operēt ar lielu datu apjomu?!
Finanšu jomā biznesa inteliģence aptver daudz iespēju, sākot no vienkāršas procesu automatizācijas līdz sarežģītiem algoritmiem, kas spēj spriest, pieņemt lēmumus un risināt problēmas – uzdevumus, kurus kādreiz uzskatīja par iespējamiem tikai cilvēkiem.
Nozares interesi par BI rada tehnoloģijas spēja analizēt milzīgus datu apjomus ar ātrumu un mērogu, kas pārsniedz cilvēka spējas.
Savukārt speciālisti novērtē, ka BI var racionalizēt budžeta pārvaldību, samazināt kļūdas un uzlabot finanšu prognozēšanas kvalitāti, tādējādi nodrošinot efektīvāku resursu sadali un labākus rezultātus.
“Standard Books” un “Standard ERP” programmatūrā integrētais “flex.bi” ir rīks, ar kura palīdzību iespējams ne vien analizēt datus, bet tos arī atveidot vizuāli pievilcīgā, līdz ar to arī cilvēkiem skaidrāk, vienkāršāk un ātrāk uztveramā, formā. Šis rīks pieejams vairākos moduļos un cilvēkiem, kas ikdienā ar tiem strādā, noteikti atveiglo darbu. Pārdošanas, finanšu CRM datu vizualizācijas, klientu pasūtījumu dati, milzīgais noliktavas datu kopums – uzticot šos datus BI, darbs tiek veikts efektīvāk.
Pieci ieguvumi budžeta analīzei ar “flex.bi”
Lūk, daži veidi, kā finanšu vadītāji var izmantot biznesa inteliģenci, lai uzlabotu savus budžeta veidošanas procesus:
- Izmaksu efektivitātes iespēju identificēšana
Analizējot finanšu datus, var precīzi noteikt jomas, kurās izmaksas var samazināt. Piemēram, iespējams analizēt darbinieku datus un ieteikt veidus, kā racionalizēt darbaspēka pārvaldību, piemēram, samazināt virsstundu skaitu vai pārdalīt uzdevumus starp komandas locekļiem.
- Prognozēšana
Tradicionālās budžeta veidošanas metodes balstās uz vēsturiskiem datiem, lai prognozētu nākotni. Taču var ņemt vērā reāllaika datus un ārējos faktorus, kas var ietekmēt uzņēmumu, piemēram, tirgus tendences vai patērētāju uzvedības izmaiņas. Tas ļauj precīzāk un elastīgāk veidot budžetu, ļaujot ātri pielāgoties mainīgajiem apstākļiem. Tradicionāls piemērs noteikti būtu sociālo mediju vai parētētāju paradumu dati, bet tik pat labi var pievienot, piemēram, laika prognozes – ja vasarā sagaidāmas ilgstošas lietusgāzes un vēss laiks, var koriģēt kafejnīcas vai restorāna ieņēmumu prognozes par konkrētu pārtikas produktu grupām un palielināt tās izdevumu pozīcijas, kas saistītas ar komforta nodrošināšanu klientiem, piemēram, terašu apsildes nodrošināšanas izdevumus.
- Reāllaika uzraudzība
Izmantojot flex.bi – datu analītikas platformu, atbildīgie darbinieki var piekļūt reāllaika datiem par izdevumiem, ieņēmumiem un citiem finanšu rādītājiem, kas ļauj viņiem pieņemt pamatotus lēmumus un ātri reaģēt, ja kādā jomā ir budžeta deficīts vai pārtēriņš.
- Stratēģiskā plānošana
Pateicoties BI spējai analizēt lielus datu apjomus un simulēt vairākus scenārijus, atbildīgie darbinieki var pieņemt pārliecinošākus lēmumus, kas atbilst uzņēmuma ilgtermiņa finanšu mērķiem.
- Risku pārvaldība un krāpšanas atklāšana
Tos pašus datus, kurus BI pārbauda budžeta plānošanai, var izmantot arī riska pārvaldībai un krāpšanas atklāšanai. Rīka algoritmi spēj atpazīt modeļus, kas varētu liecināt par iespējamiem riskiem vai krāpnieciskām darbībām organizācijas finansēs. Finanšu direktoriem, BI spēja reāllaikā identificēt aizdomīgus procesus ir spēcīgs sabiedrotais.
Kā mēs jums varam palīdzēt!
Pastāv uzskats, ka biznesa analītikas risinājumi, īpaši tad, ja runa ir par lielu datu apjomu risinājumiem, ir dārgi. Šobrīd situācija tirgū ir būtiski mainījusies un šī iespēja kļuvusi pieejama arī maziem un vidējiem uzņēmumiem. Piemēram, uzņēmumiem, kas izvēlējušies izmantot “Standard Books” vai “Standard ERP”, integrācija ar “flex.bi” pieejama automātiski. Abonēšanas maksa ir salīdzinoši neliela, sākot vien no 9 eiro mēnesī.
Ceram, ka šis raksts iedvesmos saziņai ar mūsu komandu, lai ieviestu šo jaudīgo risinājumu arī jūsu uzņēmuma ikdienā!