Programmatūras un tajā esošo datu aizsardzība ir iespējama, lietotājiem sadarbojoties ar pakalpojumu sniedzēju. Visi uzņēmuma dati un informācija atrodas mākonī un tiek apsargāta cauru diennakti. Par piekļuvi šai informācijai atbild lietotājs, izmantojot drošas paroles. Tas ir tikpat elementāri kā durvju aizslēgšana, izejot no mājām.
Ieteikumi saistībā ar paroles izvēli un programmatūras aizsardzību
- Izveido datoram un programmatūrai atšķirīgu paroli. Tāda pati vai līdzīga parole ievērojami samazina drošību un dubultās aizsardzības jēgu.
- Izveidojot paroli, izmanto pēc iespējas sarežģītāku zīmju kombināciju, kuru būtu grūti uzminēt.
- Parole un lietotājvārds noteikti nedrīkst būt vienādi. Viena no visbiežāk sastopamajām kļūdām ir tā, ka lietotājvārds un parole ir pārāk līdzīgi, vai arī tie ir pilnīgi vienādi. Parolei un lietotājvārdam ir jābūt pēc iespējas atšķirīgākiem.
- Sargā savu paroli un neatklāj to citiem. Labas un drošas paroles jēga ir tā, ka tā sniedz piekļuvi tikai noteiktiem lietotājiem. Neatklāj paroli cilvēkiem, kuriem nav nepieciešama informācija, kuru šī parole sargā. Kad atej no galda, noteikti izslēdz datoru.
- Regulāri atjauno paroli. Parole nav jāmaina bieži, taču, ņemot vērā tās sarežģītību un mērķi, tā laiku pa laikam būtu jāatjauno.
Ar šiem vienkāršajiem soļiem katrs lietotājs var sniegt ieguldījumu tajā, lai ikdienas darba vides durvis būtu aizslēgtas un finanšu dati – drošībā.