Barba Zeme

Tirdzniecība dažādos kanālos – kā to pārvaldīt? (Video)

Tirdzniecības uzņēmumi arvien biežāk izmanto vairākus pārdošanas kanālus, jo viens kanāls vairs nespēj nodrošināt pietiekami daudz biznesa. Taču vienlaikus uzņēmumiem jāpārvalda arī sava noliktava, kases sistēma, finanšu plūsma, jāveic grāmatvedības uzskaite u.c. Kā visu šo “dzīvnieku dārzu” savaldīt? – par to stāsta “Excellent Latvia” valdes loceklis Elvis Kvalbergs.

“Līdz ar e-komercijas un IT attīstību mazumtirdzniecība ir būtiski mainījusies. Mainījušās arī norēķinu iespējas par pirkumu: norēķinu kartes, iespēja norēķināties ar pēcapmaksu vai  piegādes brīdī, nevis veikalā uz vietas.

Uzņēmējiem pieejami arī dažādi digitālie pārdošanas kanāli: savs internetveikals, tirgusplači jeb marketplace (kā piemēram, Amazon, Etsy, eBay, 220.lv) u.c. Līdztekus joprojām aktuāli ir arī fiziskie veikali, B2B sadarbība ar lielajiem tirgotājiem, kā piemēram Narvesen vai Rimi u.c., kas arī prasa savus IT risinājumus efektīvai sadarbības īstenošanai, kā piemēram, EDI jeb elektronisko datu apmaiņas sistēmu,” stāsta Elvis Kvalbergs.

Datu analīze rada vērtīgu informāciju biznesam

Visi datu ievākšanas avoti rada ļoti vērtīgu informāciju, ko ar analītikas jeb biznesa inteliģences  platformu palīdzību iespējams analizēt un izmantot biznesa attīstībai.

Piemēram, pateicoties CRM jeb klientu attiecību pārvaldības sistēmai, ir iespējams sekot līdzi datiem par to, ko kurš klients nopircis, kuros kanālos, par kādu cenu, kāds ir apgrozījums utt. To visu var zināt, analizēt un pieņemt biznesa lēmumus.

Lai visu šo kanālu pārvaldība un datu analīze nekļūtu par lielu izaicinājumu, tos var efektīvi pārvaldīt vienā centrālajā biznesa vadības sistēmā. Tā darbojas kā dispečeris vai diriģents, kas koordinē šo sistēmu sadarbību.

Elvis Kvalbergs, SIA “Excellent Latvia” valdes loceklis

Centrā – viena biznesa vadības sistēma

Kā uzsver E. Kvalbergs, “Excellent Latvia” biznesa vadības sistēmas “Standard Books” un “Standard ERP” palīdz visus šos kanālus un procesus salikt kopā, lai uzņēmēji varētu efektīvi strādāt. 

Šīs uzņēmumu vadības sistēmas citu līdzīgu risinājumu vidū atšķiras ar to, ka tām ir plašas integrācijas iespējas ar citām sistēmām un platformām, lai uzņēmumiem būtu pieejams pēc iespējas plašāks instrumentu un digitālo funkciju klāsts gan šodienas, gan rītdienas vajadzībām. Kā norāda Elvis Kvalbergs, integrāciju loks arvien tiek paplašināts atbilstoši klientu vajadzībām.

Skatieties video ar Elvja Kvalberga prezentāciju “Dienas Biznesa” forumā “Future Retail 2021: Tehnoloģijas un inovācijas tirdzniecībā” (2021).

Tajā uzzināsiet:

  • Kādi ir digitālie pārdošanas kanāli;
  • Kādas integrācijas ar citām platformām ir pieejamas biznesa vadības sistēmai – to funkcijas;
  • Kā vienā sistēmā var veikt biznesa datu analīzi, grāmatvedības, personālvadības un citu uzņēmuma procesu pārvaldību;
  • Kā biznesa inteliģence jeb biznesa analītika ļauj šo visu analizēt un pieņemt atbilstošus biznesa lēmumus.

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. Jūn 2024

Ziņas

Viens no galvenajiem finanšu direktora pienākumiem ir budžeta plānošana. Taču… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. Jūn 2024

Ziņas

Bija saulaina diena, kad devos ceļā no Rīgas uz Kandavu,… Lasīt tālāk

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā

30. Mai 2024

Ziņas

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā: Iepazīsties ar atjaunināto… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Pieraksties mūsu jaunumu e-pastam!

Saņem Excellent jaunumus un informāciju par produktu atjauninājumiem.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.