Barba Zeme

Mīti vai patiesība: cik viegli ir pašam pārvaldīt sava uzņēmuma grāmatvedību?

Skaitļi un naudas pasaule iedveš cilvēkiem godbijību. Tā ir joma, kurā neviens no mums nevēlas pieļaut kļūdas. Tāpēc jaunie uzņēmēji bieži vien kā vienu no pirmajiem veicamajiem darbiem izvirza – atrast labu grāmatvedi.

Tomēr patiesībā uzņēmuma grāmatvedību ir iespējams pārvaldīt arī pašam. Tas, protams, tādā gadījumā, ja par to ir interese un arī laiks tās apgūšanai. Aplūkosim tuvāk, cik grūti vai viegli ir pašam pārvaldīt savu grāmatvedību.

Mīts: grāmatvedība ir ļoti sarežģīta

Neviens no mums nepiedzimst par grāmatvedi. Profesionāļi apgūst grāmatvedību vai ekonomiku kādā profesionālās izglītības iestādē, augstskolā vai kursos. Darba gaitā rodas iemaņas, un arī pieprasīti grāmatveži sevi nepārtraukti pilnveido.

Par laimi, mūsdienās ir izveidoti daudzi noderīgi grāmatvedības programmu risinājumi, kas padara grāmatvedības pārvaldību viegli saprotamu un pieejamu arī “parastajiem” cilvēkiem. Tas nozīmē – ja jums ir laba grāmatvedības programma, tad atliek vien ievadīt datus, un šim nolūkam atsevišķs darbinieks uz pilnu slodzi nemaz nav nepieciešams.

Mīts: grāmatvedība prasa daudz laika

Sava uzņēmuma uzsākšanai ir daudz iemeslu: ir tie, kas sapņo mainīt pasauli ar savu jaunuzņēmumu, ir cilvēki, kas vēlas izstrādāt gudrus risinājumus vai arī pelnīt naudu ar saviem hobijiem. Neatkarīgi no iemesla jūs noteikti vēlaties nodarboties tieši ar to, kas liek jūsu acīm iemirdzēties. 

Sākumā varētu šķist, ka grāmatvedība prasa daudz vairāk laika nekā viss pārējais, tomēr patiesībā laika gaitā rodas iemaņas, un laba grāmatvedības sistēma ļauj automatizēt daudzas sīkas, apnicīgas darbības. Piemēram, čeku digitalizācija palīdzēs jums ietaupīt laiku, ko citādi veltīsiet čeku vākšanai un datu manuālai ievadīšanai grāmatvedības programmā vai Excel tabulā.

Tāpat grāmatvedības sistēmā tiek automatizēta liela daļa no tā, ko dara grāmatvedis – automātiski tiek veidoti grāmatojumi, veikti algu un nodokļu aprēķini u.c. Līdz ar to, izmantojot šādu biznesa vadības programmu, var pietikt ar to, ka pieredzējis grāmatvedis, piemēram, reizi mēnesī, tikai pārbauda visu.

Patiesība: jūs pats varat kontrolēt savas finanšu lietas

Vislabākais, ko sniedz nodarbošanās ar grāmatvedību, ir izpratne par savām finanšu lietām. Ja nodarbojaties ar grāmatvedību patstāvīgi, tad varat nekavējoties reaģēt uz problēmām. Veiksmīga uzņēmuma formula ir vismaz sākumā saprast, kā uzņēmumam klājas no finansiālā viedokļa. Turklāt, pašam nodarbojoties ar grāmatvedību, jums būs pārskats par saviem izdevumiem, un jūs tos varēsiet regulēt.

Mīts: ar grāmatvedību iespējams tikt galā arī tad, ja trūkst matemātikas zināšanu

Ja skolā matemātika lika šermuļiem skriet pār kauliem un jūs joprojām ienīstat skaitļus, tad varbūt labāk jums vajadzētu apsvērt grāmatveža nolīgšanu. Ir ļoti grūti darīt to, kas vispār neinteresē, turklāt šādā gadījumā darbs var sagādāt lielākas pūles.

Patiesība: nodarbošanās ar grāmatvedību prasa disciplīnu

Kā uzņēmējs jūs esat pats sev priekšnieks, kas, no vienas puses, dod vairāk brīvības, bet, no otras puses, jūs nevarat paļauties uz to, ka kāds darbu izdarīs jūsu vietā. Tas pats attiecas arī uz grāmatvedību. Ja nolīgsiet grāmatvedi, tad viss nepieciešamais tiks paveikts, jo grāmatvedim tas nodrošina ienākumus.

Savukārt, nodarbojoties ar grāmatvedību saviem spēkiem, ir jātrenē pašdisciplīna. Tas bieži vien var nozīmēt to, ka ar grāmatvedību ir jānodarbojas regulāri un finanšu lietas nedrīkst nogrūst savu darāmo lietu saraksta pēdējā vietā.

Apnicīgu pienākumu gadījumā palīdz tas, ja blakus ir vēl kāds, turklāt tam nav jābūt speciāli nolīgtam grāmatvedim. Var izlīdzēties ar kādu uzņēmīgu draugu, ar kuru satiekaties reizi mēnesī, lai apspriestu grāmatvedības lietas – tādējādi jums neradīsies kārdinājums šīs darbības atlikt uz vēlāku laiku.

Mīts: grāmatvedības programmas izmantošana prasa spēcīgu tehnisko prātu

Nereti tiek pieņemts darbā grāmatvedis, jo pastāv bažas, ka saviem spēkiem nav iespējams tikt galā ar sarežģītu grāmatvedības sistēmu. Patiesībā ir tā – ja ikdienā izmantojat datoru un mobilās lietotnes, tad grāmatvedības programmas lietošana jums nekādus sarežģījumus neradīs. Piemēram, biznesa vadības sistēma “Standard Books” ir lietotājiem draudzīga programma, kas piedāvā gan sākotnējo apmācību, gan arī dažādas instrukcijas. Tā arī palīdz pārvaldīt rēķinus un izdevumus, kā arī sniedz iespēju pārraudzīt uzņēmuma finanses vienā programmā.

Kur es varu saņemt palīdzību?

Ir cilvēki, kas pērk grāmatvedības pakalpojumus tieši ar tādu domu, lai viņiem būtu kāds, kam lūgt padomu, ja ar paša spēkiem nevarēs tikt galā. Ja tomēr izlemjat pārvaldīt savu grāmatvedību pats, tad noteikti ir jāizvēlas tāda uzņēmuma vadības sistēma, kurai ir labi organizēts klientu atbalsts. Proti – jums ir iespēja saņemt palīdzību gan e-pastā, gan pa tālruni. Biznesa vadības sistēmu jeb grāmatvedības programmu pārstāvošā uzņēmuma mājaslapā varētu būt arī biežāk uzdoto jautājumu sadaļa, kurā var ātri atrast atbildi uz interesējošo jautājumu.

Uzņēmuma “Excellent” klienti kopā ar izvēlēto grāmatvedības programmu saņem arī video un rakstveida pamācību ērtākai programmas lietošanai. Lai darba uzsākšana noritētu veiksmīgi, “Excellent” piedāvā arī apmācību kursus, kuros konsultants izskaidro visas svarīgākās lietas. Biznesa vadības sistēmas “Standard Books” apmācība ir noderīga arī tāpēc, ka “Excellent” darbinieki sniedz labus padomus un ieteikumus, kā maksimāli izmantot programmas iespējas.

Ja domājat, kā labāk pārvaldīt grāmatvedību, izmantojiet iespēju izmēģināt biznesa programmatūru “Standard Books” bez maksas. Droši sazinieties ar mums!

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. Jūn 2024

Ziņas

Viens no galvenajiem finanšu direktora pienākumiem ir budžeta plānošana. Taču… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. Jūn 2024

Ziņas

Bija saulaina diena, kad devos ceļā no Rīgas uz Kandavu,… Lasīt tālāk

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā

30. Mai 2024

Ziņas

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā: Iepazīsties ar atjaunināto… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Pieraksties mūsu jaunumu e-pastam!

Saņem Excellent jaunumus un informāciju par produktu atjauninājumiem.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.