Ātrā meklēšana!

Kā ievadīt Budžetus?Atjaunināts 08. maijs 2020

Budžetu reģistrā ir iespējams ievadīt uzņēmuma budžeta Kontu un Objektu veidu. Programma piedāvā dažādus budžeta modeļus, kurus ir iespējams savā starpā kombinēt. Piemēram:
– absolūtās summas vai budžeti par katru mēnesi;
– gada summa ar formulu (rāda, kā gada budžeta summa sadalās pa mēnešiem).

Gada laikā budžeta summu ir iespējams mainīt. Tas var būt nepieciešams, ja faktiskās summas ļoti atšķiras no budžeta. Tomēr ir ieteicams budžetu nemainīt, lai būtu iespējams novērtēt arī budžeta sastādīšanas kvalitāti.

Budžeta ievadīšana tiek veikta Finanšu modulī reģistrā “Budžeti”.

Konts – ievadi konta numuru, kuram vēlies sastādīt Budžetu. Viena budžeta karte ir spēkā attiecībā uz vienu kontu.

Komentārs – šeit programma ievada konta nosaukumu.

Objekti – ja ievadi Budžetu par kādu Objektu, tad šeit ievadi objekta kodu. Tādā veidā ir iespējams sastādīt budžetus dažādām nodaļām.

Periods – ievadi saimnieciskā gada budžeta perioda sākuma un beigu datumu.

Pamatsumma – kopējā paredzamā summa budžeta periodā. Ņem vērā, ka pārdošanas apjoms, ieņēmumi, parādi un pašu kapitāls ir negatīvas vērtības, bet aktīvi un izmaksas ir pozitīvas vērtības. Šeit ievadīto summu var uzskatīt par perioda kontrolsummu. Ja periods ir gads, tad bāzes summu blakus esošajā matricā var sadalīt mēnešos vai ceturkšņos. Mēneša vai ceturkšņa summas var ievadīt manuāli, par pamatu ņemot pamatsummu, vai arī vari ļaut tās aprēķināt automātiski atbilstoši pamatsummai, izmantojot Budžeta formulai.

Formula – formula tiek izmantota, lai sadalītu gada budžeta summu mēnešos, ja tas tiek darīts uz kādas formulas pamata. Ar formulu var, piemēram, gada nomas summu sadalīt divpadsmit vienādās daļās. Lai saistītu Budžetu ar kādu Formulu, vispirms ir jāievada Pamatsumma. Šī summa ir visa perioda (piem., gada) budžeta summa. Tad iestati Formula un ievadi katra mēneša vai ceturkšņa sākuma datumus. Perioda sadaļu (t.i., rindu) ir jābūt tikpat daudz, cik Budžeta formulā. Pēc tam Darbību (zobrata) izvēlnē izvēlies komandu “Pārrēķināt”. Katrā tabulas rindā tiek ierakstīta summa atbilstoši Pamatsummai un izmantotajai Formulai. Saglabā karti.

Datums – katrai budžeta perioda sadaļai ievadi sākuma datumu. Perioda sadaļu skaits nav iepriekš noteikts, taču, ja izmanto Budžeta formulu, tai ir jāatbilst tur norādītajam rindu skaitam. Ja Budžetam un Formulai ir atšķirīgs perioda sadaļu skaits, tad pēc pārrēķināšanas veikšanas Pamatsumma un Budžeta summa nesakritīs. Budžetu ievadīšanu atvieglo Kopijas veikšanas iespēja. Tas ietaupa laiku un ļauj izvairīties no iespējamām kļūdām, ievadot informāciju.

Vērtības – katrai perioda sadaļai ievadi absolūto vērtību. Ja Formula nav norādīta, tad, izmantojot Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt”, ievadītās vērtības tiek pārvietotas uz labo kolonnu “Budžets”. Ja Formula un Pamatsumma ir norādīta, tad, izmantojot Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt”, šeit ievadītās vērtības tiek uzskatītas par papildu summām, kas tiek pieskaitītas aprēķinātajām summām.

Budžets – izmantojot Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt”, programma šo vērtību aprēķina pati.

Budžeta summa – šajā laukā ir redzama kopējā budžeta summa. Atšķirībā no Pamatsummas lauka, šo summu aprēķina programma. Ja Budžets tiek pārrēķināts, Pamatsumma paliek tāda pati, lai tās abas būtu iespējams savā starpā salīdzināt. Budžeta summā tiek ierēķinātas arī Vērtību kolonnas papildu summas. Ja Pamatsumma un Budžeta summa atšķiras, tad tas var būt saistīts ar atšķirīgu rindu skaitu.

Ja visās rindās ir ievadītas vērtības vai ir izvēlēta Formula, tad palaid Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt” un nospied “Saglabāt”, lai saglabātu karti.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Paldies par atsauksmēm!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus