Ievadiet atslēgas vārdu vai skatiet zemāk atrodamo tēmu izvēli

Atjaunots 06. janvāris 2023

Kā ievadīt Budžetu?

Budžeta ievadīšana tiek veikta Finanšu modulī > reģistrā Budžets. Šeit ir iespējams ievadīt uzņēmuma budžetu Kontu un Objektu veidā. Programma piedāvā dažādus budžeta modeļus, kurus ir iespējams savā starpā kombinēt. Piemēram:
– absolūtās summas vai budžets par katru mēnesi;
– gada summa ar formulu (rāda, kā gada budžeta summa sadalās pa mēnešiem).

Gada laikā budžeta summu ir iespējams mainīt. Tas var būt nepieciešams, ja faktiskās summas ļoti atšķiras no budžeta. Tomēr ir ieteicams budžetu nemainīt, lai būtu iespējams novērtēt arī budžeta sastādīšanas kvalitāti.

 

 

Konts – ievadiet konta numuru, kuram vēlaties sastādīt Budžetu. Viena budžeta karte ir spēkā attiecībā uz vienu kontu.

Komentārs – šeit programma ievada konta nosaukumu.

Objekti – ja veidojat Budžetu par kādu Objektu, tad šeit ievadiet objekta kodu.

Periods – ievadiet saimnieciskā gada budžeta perioda sākuma un beigu datumu.

Pamatsumma – kopējā paredzamā summa budžeta periodā. Ņemiet vērā, ka pārdošanas apjoms, ieņēmumi, parādi un pašu kapitāls ir negatīvas vērtības, bet aktīvi un izmaksas ir pozitīvas vērtības. Šeit ievadīto summu var uzskatīt par perioda kontrolsummu. Ja periods ir gads, tad bāzes summu blakus esošajā matricā var sadalīt mēnešos vai ceturkšņos. Mēneša vai ceturkšņa summas var ievadīt manuāli, par pamatu ņemot pamatsummu, vai arī vari ļaut tās aprēķināt automātiski atbilstoši pamatsummai, izmantojot Budžeta formulu.

Formula – formula tiek izmantota, lai sadalītu gada budžeta summu mēnešos, ja tas tiek darīts uz kādas formulas pamata. Ar formulu var, piemēram, gada nomas summu sadalīt divpadsmit vienādās daļās. Lai sasaistītu Budžetu ar kādu Formulu, vispirms ir jāievada Pamatsumma. Šī summa ir visa perioda (piem., gada) budžeta summa. Tad iestatiet Formulu un ievadiet katra mēneša vai ceturkšņa sākuma datumus. Perioda sadaļu (t.i., rindu) ir jābūt tikpat daudz cik Budžeta formulā. Pēc tam darbību “Zobrata” izvēlnē izvēlieties komandu “Pārrēķināt”. Katrā tabulas rindā tiek ierakstīta summa atbilstoši Pamatsummai un izmantotajai Formulai. Saglabājiet ierakstu.

Datums – katrai budžeta perioda sadaļai ievadiet sākuma datumu. Perioda sadaļu skaits nav iepriekš noteikts, taču, ja izmantojiet Budžeta formulu, tai ir jāatbilst tur norādītajam rindu skaitam. Ja Budžetam un Formulai ir atšķirīgs perioda sadaļu skaits, tad pēc pārrēķināšanas veikšanas Pamatsumma un Budžeta summa nesakritīs. Budžetu ievadīšanu atvieglo Kopijas veikšanas iespēja. Tas ietaupa laiku un ļauj izvairīties no iespējamām kļūdām, ievadot informāciju.

Vērtības – katrai perioda sadaļai ievadiet absolūto vērtību. Ja Formula nav norādīta, tad, izmantojot Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt”, ievadītās vērtības tiek pārvietotas uz labo kolonnu “Budžets”. Ja Formula un Pamatsumma ir norādīta, tad, izmantojot Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt”, šeit ievadītās vērtības tiek uzskatītas par papildu summām, kas tiek pieskaitītas aprēķinātajām summām.

Budžets – izmantojot Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt”, programma šo vērtību aprēķina pati.

Budžeta summa – šajā laukā ir redzama kopējā budžeta summa. Atšķirībā no Pamatsummas lauka, šo summu aprēķina programma. Ja Budžets tiek pārrēķināts, Pamatsumma paliek tāda pati, lai tās abas būtu iespējams savā starpā salīdzināt. Budžeta summā tiek ierēķinātas arī Vērtību kolonnas papildu summas. Ja Pamatsumma un Budžeta summa atšķiras, tad tas var būt saistīts ar atšķirīgu rindu skaitu.

Ja visās rindās ir ievadītas vērtības vai ir izvēlēta Formula, tad palaidiet Darbību izvēlnes funkciju “Pārrēķināt” un nospiediet “Saglabāt”.

Vai šis raksts bija noderīgs? Jūsu novērtējums palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Paldies par novērtējumu! Ja vēlaties, varat pievienojiet savu komentāru un kontaktinformāciju, lai mēs varētu ar Jums sazināties.
Paldies par novērtējumu!
Neizdevās nosūtīt komentāru

Beidziet tērēt laiku papīra čeku kārtošanai – digitalizējiet tos!

23. aprīlis 2024

Kur jums atrodas mapīte ar… Lasīt tālāk

Datos balstīti lēmumi: panākumu atslēga uzņēmuma vadībā

09. aprīlis 2024

Uzņēmuma datu analīze ir priekšnoteikums… Lasīt tālāk

Biznesa vadības sistēmu integrāciju pievienotā vērtība

28. februāris 2024

Pētījumi liecina – uzņēmuma digitalizācija… Lasīt tālāk