Ātrā meklēšana!

Kā noformēt pamatlīdzekļu vērtības samazinājumu vai palielinājumu?Atjaunināts 08. maijs 2020

Izvēlies moduli Pamatlīdzekļi > reģistrs “Pamatlīdzekļu pārvērtēšana” un klikšķini uz pogas “Jauns”.

Atveras jauna pamatlīdzekļu pārvērtēšanas karte.

Numurs – saglabājot karti, automātiski parādās nākamais pieejamais pārvērtēšanas kartes numurs. Ieraksta datums – parasti tam jābūt vienādam ar “Sākuma datumu” 1!.

Pamatlīdzekļi – ar Ctrl+Enter taustiņu kombināciju atver sarakstu un izvēlies pareizo inventāra numuru.

Apraksts – izvēloties inventāra numuru, automātiski parādās pamatlīdzekļu apraksts.

Lik. kods – šis lauks tiek izmantots tikai tādas pārvērtēšanas gadījumā, kas tiek veikta ar apkopes funkciju “Sastādīt pārvērtēšanu”. Tad tiek ievadīts Oficiālais kods no Pārvērtēšanas faktora, kuru izmanto apkopes funkcija.

Sākuma datums 1 – ievadi datumu, no kura tiek uzsākts amortizācijas aprēķins atbilstoši dotajai Pārvērtēšanas kartei. Piemēram, pamatlīdzekļi tika iegādāti 1.1.2001. Tika ievadītas divas Pārvērtēšanas kartes ar Sākuma datumiem 1.1.2002. un 1.7.2002. Par 2001. gadu nolietojuma aprēķins tiek veikts atbilstoši Pamatlīdzekļu kartei. Par 2002. gada pirmajiem sešiem mēnešiem – saskaņā ar pirmo Pārvērtēšanas karti, par 2002. gada otro pusi – saskaņā ar otro Pārvērtēšanas karti. Kā sākuma datumu ir ieteicams izvēlēties datumu, kas ir tuvu Ieraksta datumam. Ja tiek veikts nolietojuma aprēķins par kādu noteiktu periodu, tad programma meklē Pārvērtēšanas kartes, kuru Ieraksta datums iekļaujas dotajā laika posmā, un piemēro tās, sākot no sākuma datuma. Tāpēc Pārvērtēšanas aprēķins netiek veikts gadījumā, ja tā sākuma datums iekļaujas noteiktajā laika posmā, bet Ieraksta datums neiekļaujas. Tāpat Pārvērtēšanas aprēķins netiek veikts gadījumā, ja Sākuma datums nav noteikts vispār.

1. metode – ar taustiņu kombināciju Ctrl+Enter pievieno piemērotu nolietojuma metodi, kas tiks izmantots no norādītā Sākuma datuma. Nolietojuma metode ir jāievada arī tad, ja tas netiek mainīts. Ja šie lauki ir tukši, tad nolietojuma aprēķins netiek veikts.

Sākotnēja vērtība 1ievadi jaunu nolietojuma aprēķina bāzes vērtību, t.i., Pamatlīdzekļu vērtību, uz kuras pamata tiek veikts nolietojuma aprēķins.
Ja šeit nekāda vērtība nav ievadīta, tad amortizācijas aprēķins tiek veikts, pamatojoties uz iepriekšējās Pārvērtēšanas Sākotnējo vērtību (vai arī Pamatlīdzekļu iegādes vērtību, kas norādīta Pamatlīdzekļu kartes 1. daļā, ja Pārvērtējumi nav reģistrēti). Izmantojot lineāro metodi, tas problēmas nesagādā, taču ir jāuzmanās, izmantojot degresīvo metodi. Ja, veicot Pārvērtēšanu, Sākotnēja vērtība netiek norādīta, tad būtībā tiek mainīta bāzes vērtība, kas ir par pamatu nolietojuma aprēķinam, tādējādi parādot, ka Pārvērtēšanas Sākuma datumā Pamatlīdzekļu vērtība joprojām ir Iegādes vērtība.
Ja vēlies pārtraukt nolietojumu aprēķinu ar Pārvērtēšanu, tad ievadi nulles vērtību (vai arī atzīmē izvēli “Nerēķināt nolietojumu”).
Ja Pamatlīdzekļu kartē ir norādīts daudzums, kas ir lielāks par vienu, tad šeit ir jāievada vienības jaunā vērtība, nevis jaunās vērtības kopsumma.

Pamatlīdzekļu Pārvērtēšanas karte automātiski neizveido finanšu ierakstu. Pārvērtēšanas kartes rezultāts ietekmē tikai Pamatlīdzekļu moduļa atskaites. Finanšu moduļa atskaitēm vērtības izmaiņas ir jāveic manuāli ar ienākošo rēķinu vai finanšu ierakstu.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Paldies par atsauksmēm!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus