Barba Zeme

Automātiskais savienojums ar “Swedbank” un uzlabota bankas datņu importēšana

Beidzot ir pieejams automātiskais savienojums ar “Swedbank”! Arī citu banku datņu importēšana tagad ir kļuvusi viedāka un efektīvāka. Nav šaubu, ka, pateicoties šiem jaunumiem, jūsu uzņēmuma grāmatvedība kļūs efektīvāka, jo manuālo banku ierakstu ievadīšanu tagad var pilnībā uzticēt automatizētajām sistēmām.

Automātiskais savienojums ar “Swedbank”

Uzņēmumi, kas izmanto “Standard Books” un “Standard ERP” programmatūru, tagad var veikt “Swedbank” bankas operācijas tieši no biznesa vadības sistēmas. Automātiskais savienojums noteikti būtiski ietekmēs to uzņēmumu dzīvi, kuriem ir liela naudas kustība bankas kontos. Tomēr to ir lietderīgi izmantot ikvienam, kas strādā ar “Standard Books” vai “Standard ERP”  grāmatvedības sistēmu. Jānoslēdz tikai “Swedbank Gateway” operatora kanāla līgums.

“Swedbank” datnes vairs nav nepieciešams manuāli eksportēt vai importēt. Ja vēlaties apmaksāt rēķinu, maksājumu veiciet grāmatvedības programmā, un to uzreiz no sistēmas varat nosūtīt arī bankai. Pēc maksājuma apstrādes informācija par maksājuma apstiprināšanu vai noraidīšanu nonāk atpakaļ “Standard Books” vai “Standard ERP” programmā, un pārlūkošanas logā iekrāso maksājumu attiecīgi zaļā vai sarkanā krāsā.

Tāpat grāmatvedības sistēmā automātiski nonāk uzņēmuma iepriekšējās dienas bankas izraksts. Tā kā jauno risinājumu ir iespējams apmācīt, tas līdztekus tādiem darījumiem kā pārdošanas un pirkuma rēķinu apmaksa bankas izrakstā saprot arī cita veida darījumus un spēj grāmatveža vietā pats veidot finanšu ierakstus. Piemēram, programmai var iemācīt, ka maksājumi ar noteiktu apzīmējumu ir saimnieciskās izmaksas vai kredīta atmaksa, un turpmāk visi maksājumi ar šādu apzīmējumu tiks atspoguļoti pareizajos kontos.

Noderīgs risinājums grāmatvedības birojiem

Automātiskā saskarne ar “Swedbank” ir ideāli piemērota arī grāmatvedības birojiem. Ja iepriekš dokumenti no klientiem tika saņemti reizi mēnesī un biroja darbiniekam tos bija nepieciešams ievadīt grāmatvedības sistēmā manuāli, tad tagad darbinieks var redzēt sava klienta naudas kustību tieši programmā. Visa informācija par maksājumiem, ieņēmumiem un citiem darījumiem automātiski tiek apmainīta starp “Swedbank” un jūsu biznesa vadības sistēmu.

Ja grāmatvedības birojā tiek izmantoti standarta konta plāni un programmatūrai jau vienreiz ir iemācīti visi kontējumi, tad to pašu shēmu bez liekām grūtībām ir iespējams izmantot arī visu citu klientu gadījumā.

Grāmatvedības ieraksti ar bankas datņu importu

Tajā pašā laikā, kopš savienojums starp “Swedbank” un “Standard Books” vai “Standard ERP”  ir kļuvis automātisks, grāmatvedības programma ir kļuvusi daudz ērtāka arī attiecībā uz citu banku izmantošanu. Līdzīgi “Swedbank” lietotājiem, arī citu banku klienti tagad var importēt visu konta izrakstu, uz kura līdztekus ieņēmumiem un izdevumiem tiek izveidoti arī finanšu ieraksti.

Tās importētās bankas operācijas, par kurām grāmatvedības programma nemāk uzreiz sastādīt pareizo ierakstu, tiek saglabātas neapstrādāto ierakstu reģistrā. Pie neapstrādātajiem ierakstiem var izvēlēties, kāda veida ierakstus grāmatvedības sistēmai no tiem izveidot un vai šo nosacījumu attiecīgā tipa ierakstos piemērot tikai vienu reizi, vai arī turpmāk. Sasaistot nosacījumu ar attiecīgā tipa ierakstu, arī turpmāk no līdzīgiem darījumiem tiks izveidoti līdzīgi ieraksti. Papildus bankas nosūtītajiem darījumu veidiem to, vai, piemēram, darīšana ir ar komisijas maksu vai procentiem, var noteikt pēc sava vai otras puses IBAN, maksājuma mērķa vai tā daļas.

Grāmatvedis vairs nav datu ievadītājs

Vairāki uzņēmumi, kas jau ikdienā izmanto “Swedbank” saskarni, banku izrakstu importēšanu, ieviesuši arī e-rēķinu nosūtīšanu un saņemšanu, kā arī sākuši čeku digitalizācijas risinājuma izmantošanu, ir atzinuši, ka visas šīs iespējas kopā palīdz grāmatvedim atbrīvoties no apnicīgā datu ievadīšanas darba un pievērsties uzdevumiem, kas uzņēmumam rada lielāku vērtību. Piemēram, datu ievadīšanas vietā grāmatvedis var nodarboties ar uzņēmuma finanšu rezultātu analīzi, uzlabot grāmatvedības sistēmas darbību kopumā un būt par svarīgu partneri uzņēmuma vadībai grāmatvedības un finanšu jautājumos.

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. Jūn 2024

Ziņas

Viens no galvenajiem finanšu direktora pienākumiem ir budžeta plānošana. Taču… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. Jūn 2024

Ziņas

Bija saulaina diena, kad devos ceļā no Rīgas uz Kandavu,… Lasīt tālāk

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā

30. Mai 2024

Ziņas

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā: Iepazīsties ar atjaunināto… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Pieraksties mūsu jaunumu e-pastam!

Saņem Excellent jaunumus un informāciju par produktu atjauninājumiem.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.