Sintija Kristapsone

Datos balstīti lēmumi: panākumu atslēga uzņēmuma vadībā

Uzņēmuma datu analīze ir priekšnoteikums kvalitatīvai kļūdu analīzei un ilgtermiņa attīstības plānošanai. Abām šīm lietām būtisks ir datu apjoms, kā arī ieguves un apstrādes ātrums. 

Uzņēmuma vadītāja ikdienā nereti virkne lēmumu jāpieņem ļoti ātri. Ideāli, ja lēmumi ir datos balstīti, taču, ja datus apstrādā manuāli, ātri paveikt to vienkārši nav iespējams. Tipisks piemērs būtu pārdošanas datu analīze. Grāmatvedības datu bāzēs šī informācija ir pieejama, taču, lai pārbaudītu, piemēram, kāpēc kādam no pārdevējiem neizdodas izpildīt plānu, jāapskata dati, kas ievākti pirms mēneša. Tas ir ilgs laiks, kurā netiek īstenots viss potenciāls, jo problēma aizvien pastāv.

Vai cits piemērs – plānojot uzņēmuma attīstības nākamos soļus, lielisks palīgs ir analītika, kas ļauj kontekstā ieraudzīt uzņēmuma kāpumus un kritumus pagātnē. Lai sagatavotu vizuāli pārskatāmus grafikus, jāpatērē milzīgs manuāls darbs, atņemot laiku vismaz vienam darbiniekam. Bet vēlme padarīt tos vizuāli pievilcīgus, jau kļūst par lieku greznību.

Ieteikums – samazināt manuālā darba apjomu

Bieži vien manuālā darba apjoms ir tik liels tāpēc, ka dati atrodas dažādās vietās, platformās vai datu bāzēs. Taču tās visas var apvienot un glabāt vienuviet – kā lielā vadības centrā. Tā datus dažādos veidos iespējams grupēt, salīdzināt, analizēt un tas tiek veikts automātiski.  

Izmantojot mākonī balstīta tiešsaistes biznesa programmatūru, digitalizētie dati vienmēr tiks droši aizsargāti, tiem būs brīva pieeja neatkarīgi no tā, kurā vietā atrodas lietotājs, bet kas vēl svarīgāk – pieejamā informācija vienmēr būs aktuāla.

Šobrīd uzņēmējdarbības lēmumu pieņemšanas ritms ir straujš, tāpēc tie uzņēmēji, kas spēs optimizēt analītikai veltīto laiku, būs ieguvēji.

Biznesa inteliģence kā efektīvs asistents

Business intelligence (BI) jeb biznesa inteliģence ir process un tehnoloģiju kopums, ko uzņēmumi izmanto, lai iegūtu sava uzņēmuma datos balstītu analītiku. Taču BI nav tikai datu analīze. Tā var palīdzēt uzņēmumam identificēt klientu tendences, uzlabot pārdošanas efektivitāti, samazināt izmaksas un uzlabot produktu izstrādes procesus.

“Flex.bi” ir “Standard Books” and “Standard ERP” integrācija, kuru var dēvēt arī par vienu labu un efektīvu asistentu, kurš darbojas ne vien ar datu analīzi, bet, izmantojot mākslīgo intelektu, datus noformēs pārskatāmi un acij tīkami. Mūsu klienti, kas jau izmanot šo iespēju atzīst, ka uzņēmumā jūtami mainās savstarpējā saziņa. Uzņēmuma vadītājs var jebkurā brīdī iegūt sev vajadzīgos datus, neiesaistot kolēģus. Un arī no otras puses – uzņēmuma darbiniekiem ir iespēja sekot līdzi uzņēmuma un sava darba progresam.   

Lai gūtu nelielu ieskatu, kā “flex.bi” apstrādā datus, ieskaties šajā saitē – Pārvērtiet datus vērtīgā informācijā (https://products.flex.bi/risinajumi). 

Pieejams risinājums

Agrāk BI risinājumi bija dārgi un pieejami vien lielām kompānijām, taču šobrīd šī situācija ir būtiski mainījusies. Piemēram, uzņēmumiem, kas izvēlējušies izmantot “Standard Books” vai “Standard ERP”, integrācija ar “flex.bi” pieejama automātiski. Abonēšanas maksa ir salīdzinoši neliela, sākot vien no 9 eiro mēnesī. Mums ir daudz argumentu, lai pārliecinātu, ka šī integrācija ir noderīga uzņēmuma attīstībā.

Sarunās ar klientiem vienmēr uzsveram – darbinieku zināšanas un laiks ir uzņēmuma resurss, kurā ir vērts ieguldīt. Jo zinošāki būs darbinieki, jo gudrāk pielietos pieejamās programmas, jo jēgpilnākas būs veiktās investīcijas. 

Kā “flex.bi” var palīdzēt uzņēmējam?! 

Izmantojot šo BI risinājumu, uzņēmuma vadītājam ir iespējams uzlabot korporatīvo pārvaldību un nodrošināt, ka tas tiek vadīts atbildīgi un efektīvi. Ņemot vērā, ka datu analīze ir pieejama ļoti daudzveidīgi, šis instruments var palīdzēt uzņēmumam identificēt un novērst potenciālos riskus, pirms tie kļūst par problēmu. Kā arī, uzņēmumi, kas izmanto BI rīkus, var iegūt priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem, pieņemot ātrākus un efektīvākus datos balstītus lēmumus.

Trīs atslēgas finanšu sirdsmieram

17. Mai 2024

Ziņas

Kurš uzņēmumā rūpējas par finanšu kontroli? Tas ir komandas darbs!… Lasīt tālāk

Ietaupi 40% laika: Kā EDS API integrācija atvieglo grāmatvežu darbu

10. Mai 2024

Ziņas

Vienkārša, droša un ērta datu apmaiņa starp uzņēmumu un Elektroniskās… Lasīt tālāk

Vai iespējams apvienot attālinātu strādāšanu ar ceļošanu?

30. Apr 2024

Ziņas

Evitas pieredzes stāsts par ceļošanu un attālināto strādāšanu… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.