Barba Zeme

Klienta pieredze: Rezultāti jums uz delnas

“Excellent” biznesa vadības sistēmu “Standard Books” Latvijā un Igaunijā izmanto jau vairāk nekā 30 000 uzņēmumu. Aizsākam nelielu rakstu sēriju, lai dalītos ar klientu pieredzi. Šis ir stāsts par Igaunijas uzņēmumu “Silikaat Grupp”. Tā ir mātes kompānija, kas apvieno 33 uzņēmumus. Vecākais no tiem ir uzņēmums “Silikaat”, kas darbojas jau vairāk nekā 100 gadus. 

“Silikaat Grupp” uzņēmumi darbojas nekustamo īpašumu, lauksaimniecības un ražošanas jomā, kā arī pārstāv izklaides un atpūtas nozari, viesmīlību un mazumtirdzniecību. Kopumā grupā strādā vairāk nekā 230 cilvēki.

“Mātes uzņēmums cita starpā ietver personāla vadību, juridisko darbību un grāmatvedību, kas grupas uzņēmumiem tiek sniegta kā pakalpojums. Tēmas, kas saistītas ar biznesa vadības sistēmām, arī organizē mātes uzņēmums,” stāsta uzņēmuma stratēģijas un finanšu direktore Anne Mari Lehtla.

Lielākā daļa “Silikaat Grupp” uzņēmumu izmanto biznesa vadības programmu “Standard Books”. Šīs programmatūras priekštecis tika ieviests jau 1996. gadā, un, tālāk to attīstot, grupas uzņēmumu iespējas pastāvīgi ir kļuvušas modernākas.

Kāpēc “Standard Books”?

Pēc Lehtlas domām, “Standard Books” galvenais šarms slēpjas tās vienkāršībā. “Silikaat Grupp” uzņēmumā biznesa vadības programmai ir daudz lietotāju – grāmatveži, vadītāji, grupā ietilpstošo uzņēmumu pārdošanas cilvēki. 

“”Standard Books” ir viegli un saprotami lietojama. Grupas uzņēmumi šo biznesa vadības sistēmu izmanto atšķirīgi, taču tās vispārējā loģika ir skaidra un ērta,” saka Anne.

Atkarībā no darbības jomas un vajadzībām grupas uzņēmumi izmanto dažādus “Standard Books” moduļus. Lielākā daļa uzņēmumu izmanto ikdienas moduļus, lai pārvaldītu pārdošanu, pirkumus un pamatlīdzekļus. Piemēram, ražošanas uzņēmumi veiksmīgi izmanto ražošanas moduli. Īpašuma pārvaldīšanas uzņēmumiem ir noderīga rūpīga un daudzlīmeņu objektu analīze. “Tas dod mūsu nekustamo īpašumu kompānijām iespēju diferencēt ienākumus un izdevumus pēc objektiem. “Standard Books” ir spēcīga programma. Šogad mazliet vēlāk plānojam ieviest Konsolidācijas moduli,” viņa precizē.

Jaudīgs analīzes rīks

Grupas līmenī nepārprotami nepieciešams pastāvīgs pārskats par to, kā uzņēmumiem klājas. Atsevišķi skatīt un analizēt 33 uzņēmumu ienākumu pārskatus ir ļoti laikietilpīgi. Tam risinājumu radīja “Standard Books”, kur dati no biznesa vadības sistēmas automātiski, izmantojot API (Application Programming Interface), tiek nosūtīti uz biznesa inteliģences risinājumu vai rīku, kur tiek izveidots pārskats un apkopoti visu uzņēmumu rezultāti. Iepriekš bija nepieciešams veikt uzņēmumu diagrammu saskaņošanu, padarot sākotnējos datus salīdzināmākus.

Pēc Lehtlas domām, šāds konsolidēts pārskats ir neaizstājams vadības instruments. “Tagad mums nav jātērē laiks datu meklēšanai un ielādēšanai. Dati automātiski pārvietojas uz tabulu, un mēs varam pievērsties tam, kas pēc datu analīzes rada vērtību. Šis risinājums ir ārkārtīgi ērts un ātrs un ļauj vienā mirklī atdalīt datus pa uzņēmumiem vai pēc izmaksu un ieņēmumu veidiem,” saka Anne. 

Jo vairāk laika paiet, jo vairāk lēmumu pieņemšanā nozīme ir ātrumam. Rīks, kas izveidots, izmantojot API, sniedz tūlītēju pārskatu par visu uzņēmumu pašreizējo statusu un niansēm. Piemēram, grāmatvedības risinājums ietver visus budžetus, un, lietojot API, blakus tiem ir redzami faktiskie rezultāti. Grupas nākotnes plāni, optimizācijas un attīstības virzieni tagad ir izveidoti kopā ar jaunu, spējīgu analīzes tabulu.

Noderīga ir klientu atbalsta informācija un e-semināri

Visbeidzot, “Silikaat Grupp” pārstāve atklāj, ka ar “Standard Books” palīdzību jūs daudz ko varat izdarīt pats. 

“Tad mēs to vienkārši pamanījām. Piemēram, mēs ar klientu atbalsta vietnes palīdzību paši varējām pārvaldīt PVN iestatījumus,” stāsta Anne-Mari Lehtla. “Mūs interesē visi jauninājumi, kurus ir viegli ieviest un kas atvieglo dzīvi. “Excellent” e-semināri padziļināti aptver visas jaunās tēmas. Mūsu grupā e-semināra dienā visu uzņēmumu grāmatveži tiksies un uzklausīs informāciju par jauninājumiem – tādējādi dažas lietas nākotnē atkal paveikt būs vieglāk.”

 

Trīs atslēgas finanšu sirdsmieram

17. Mai 2024

Ziņas

Kurš uzņēmumā rūpējas par finanšu kontroli? Tas ir komandas darbs!… Lasīt tālāk

Ietaupi 40% laika: Kā EDS API integrācija atvieglo grāmatvežu darbu

10. Mai 2024

Ziņas

Vienkārša, droša un ērta datu apmaiņa starp uzņēmumu un Elektroniskās… Lasīt tālāk

Vai iespējams apvienot attālinātu strādāšanu ar ceļošanu?

30. Apr 2024

Ziņas

Evitas pieredzes stāsts par ceļošanu un attālināto strādāšanu… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.