Barba Zeme

Pabaro savējo, palīdzi pamestajam – atbalstām Latvijā pirmā labdarības zoopreču e-veikala izveidi

Ar “Excellent Latvia”, “Burti” un Webdev.lv atbalstu Latvijā izveidots unikāls labdarības e-veikals, kurā ikviena dzīvnieka saimnieks, iegādājoties barību vai citas preces savam mīlulim, kļūs par dzīvnieku patversmes “Ulubele” atbalstītāju. Katrs pirkums ir atbalsts patversmes dzīvniekiem.

Patversmē “Ulubele” mitinās dzīvnieki, kurus pametuši vai nav spējuši uzturēt viņu cilvēki. Ikviens no viņiem cer sagaidīt jaunas mājas, taču daudzi patversmē nodzīvo garus gadus, nereti visu atlikušo mūžu.

Patversmes darbs nebūtu iespējams bez ziedojumiem un brīvprātīgo palīgu atbalsta. Tomēr ziedojumu plūsma nav vienmērīga. Ja kādas kampaņas vai citu aktivitāšu rezultātā patversmei piesaistīta lielāka uzmanība, to apjoms pieaug, savukārt ikdienā tas noplok. Bet patversmes dzīvniekiem jāēd katru dienu, tāpēc radās ideja par sava dzīvnieku barības un zoopreču veikala izveidi. Līdz šim tas fiziski darbojās patversmes teritorijā, bet tagad dzīvnieku draugiem ir pieejams pirmais labdarības e-veikals – veikals.ulubele.org, kura peļņa pilnībā tiks izlietota, lai nodrošinātu iespējami labākus apstākļus patversmes iemītniekiem.

Foto: Rojs Diks

“Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone ar e-veikalu saista lielas cerības: “Mēs aicinām cilvēkus būt atsaucīgiem, arī šādā veidā parūpējoties par pamestajiem dzīvniekiem. Nav jāmaina savu mīluļu ieradumi vai arī jāpārvar kaut kādas neērtības, nav pat papildus izdevumu – mūsu veikalā būs pieejams plašs dzīvnieku barības un zoopreču klāsts. Tas nozīmē, ka cilvēki, gluži tāpat kā līdz šim, pērk barību un citu nepieciešamo savam mīlulim, bet vienlaikus arī dzīvniekiem, kuriem dzīvē paveicies mazāk. Tā paēdušie dzīvnieki ar viņu saimnieku gādīgu roku var ziedot pamestajiem.”

“Excellent Latvia” valdes locekle Barba Zeme, kurai mājās ir patversmes kaķenīte Luna, atzīst, ka idejā izveidot internetveikalu ir redzējusi iespēju palīdzēt arī patversmes darbiniekiem atvieglot ikdienu: “Mūsu ieguldījums nav salīdzināms ar to, ko ik dienu paveic visi tie cilvēki, kas strādā patversmē, veltot bez mājām palikušajiem dzīvniekiem savu mīlestību, laiku un enerģiju.”

Foto: “Ulubele”, mīļais suns Bubīc

Sapnis īstenojies, pateicoties ALTUM un uzņēmēju atbalstam

“Šis ir mūsu pirmais solis digitālo risinājumu izmantošanā, lai varētu strādāt efektīvāk un kādā dienā sasniegt mērķi ar sociālo uzņemējdarbību pilnībā segt patversmes ikdienas izmaksas,” stāsta Ilze Džonsone. Nenovērtējams atbalsts “Ulubeles” veikala tapšanā bijis Altum grantam, kas nodrošināja atspēriena punktu un deva iespēju iesākumā iepirkt preces par granta līdzekļiem.

Savukārt internetveikala izveidi bez maksas nodrošināja interneta veikalu izstrādes uzņēmums “WebDev.lv”. Bet uzņēmums “Excellent Latvia” kopā ar partneri “Burti” bez maksas nodrošina biznesa vadības sistēmu “Standard Books”, lai e-veikals varētu pilnvērtīgi darboties savienojumā ar kases sistēmu, noliktavu, fizisko veikalu, grāmatvedību, loģistiku un citiem procesiem. Šī biznesa programmatūra turpmāk tiks izmantota arī visas patversmes darbībai – iepirkumu, piegāžu, noliktavas, uzskaites, grāmatvedības, pārdošanas un citu procesu efektīvai pārvaldībai.

Ikviens pirkums – atbalsts patversmes dzīvniekiem

Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele” ar sociālo uzņēmējdarbību sāka nodarboties 2021. gada nogalē, kad atvēra nelielu dzīvnieku preču veikaliņu pie patversmes Stopiņu pagastā.

“Adoptējot dzīvniekus, saimnieki meklē aprīkojumu – barību, siksniņu, gultiņu. Tādēļ veikaliņš pie patversmes sniedz iespēju to iegādāties tepat uz vietas. Veikals mums ir izdzīvošanas veids, lai varam turpināt patversmes darbību. Pateicoties kolēģu apņēmībai un atsaucīgiem uzņēmējiem, tas tagad attīstījies arī līdz internetveikalam,” stāsta veikala vadītāja Zane Leine.

Viņa atklāj, ka viena dzīvnieka pabarošana, neskaitot elektrību, medicīnu, darbinieku algas un citus izdevumus, izmaksā 2 eiro dienā. Tā kā patversmē mīt aptuveni 500 dzīvnieki, gadā ēdiena izmaksas vien ir vairāk nekā 300 tūkstoši eiro.

“Līdz ar pandēmiju, karu un elektroenerģijas izmaksu krīzi ir grūti prasīt cilvēkiem ziedot vairāk. Šis laiks ir nebijis izaicinājums patversmes izdzīvošanai, tādēļ mums ir svarīgi meklēt veidus, kā ar savu darbību pēc iespējas vairāk segt patversmes izdevumus,” saka Ilze Džonsone.

E-veikala vadītāja Zane Leine
Foto: Rojs Diks

No manuāla darba uz automatizētu

Zane Leine atklāj, ka līdz šim visi patversmes un veikala uzskaites, iepirkumu un pārdošanas procesi tika veikti manuāli.

“Pārsteidz, cik manuāli līdz šim esam veikuši tirdzniecību! Visas preces, kas ienāca veikalā, tika vadītas ar roku “ekselī”. Kad pārdeva, ar roku vadīja atkal “ekselī”. Kases aparātā manuāli vadīja ciparus, cik kas maksā. Arī inventarizācija tika veikta, pierakstot ar roku un skatoties pēc pavadzīmēm. Tas ir milzīgs darbs un prasīja ļoti daudz laika! Šajā laikā varētu darīt daudz jēdzīgākas lietas,” saka Zane.

“Šobrīd arī patversmē visa pārtikas un medicīnas preču iegāde un uzskaite, noliktavas uzskaite tiek veikta manuāli Excel tabulās. Un tas ir ļoti sarežģīti, prasa daudz laika. Kad arī visa patversmes barības uzskaite un citi procesi ies caur “Standard Books” programmatūru, tad būs milzīgs atslogs darbiniekiem ikdienā, un viņi varēs veltīt vairāk laika dzīvniekiem.”

Ar “Standard Books” – no preču iegādes līdz nosūtīšanai klientiem

Biznesa vadības sistēmā “Standard Books” “Ulubele” izmanto loģistikas, pārdošanas vadības, realizācijas un finanšu moduļus.

Pārdošanas vadības un realizācijas moduļi ļauj veikt un pārraudzīt preču pārdošanu e-veikalā. Savukārt loģistikas modulis ļauj uzraudzīt preču iegādi no pasūtīšanas piegādātājiem līdz preču saņemšanas reģistrēšanai, kā arī izsekot precei “Ulubeles” noliktavā. Finanšu modulis apkopo visu minēto moduļu rezultātus vienkopus, lai sagatavotu un iesniegtu nepieciešamās grāmatvedības atskaites un saprastu veikala finanšu stāvokli. Lai veikala klientiem būtu iespēja ērti un ātri norēķināties par pirkumiem, tiek izmantota integrācija ar mobilo kases sistēmu “Tiki-Taka PAY”.

Foto: Rojs Diks

Internetveikala tēvs – sunītis Lulū

Zane stāsta, ka izveidot internetveikalu radās iespēja, pateicoties WebDev.lv projektu vadītājam Elvim Andersonam un viņa sunītim Lulū. “Elvis aktīvi darbojas kā patversmes “Ulubele” brīvprātīgais. Tā kā Elvja darbs saistīts ar e-veikalu izstrādi, viņš uzrunāja mūs ar ideju par e-veikala izveidi, un te nu mēs esam! Elvis ir bijis milzīgs atblsts visā e-veikala izstrādes procesā. Tad pievienojās arī “Excellent Latvia” un “Burti” komanda.” 

Elvis uzskata, ka 21. gadsimtā bez digitalizācijas neiztikt: cilvēkam nevajag darīt lietas, ko var paveikt tehnoloģijas, pareizi pielietota programmatūra darbus paveic nesalīdzināmi ātrāk, bet cilvēks tajā laikā var darīt citas – cilvēciskās lietas.

Kā Standard Books palīdz pārdošanas darbam un klientu pārvaldībai?

23. Jūl 2024

Ziņas

Pārdošanas darbu veikšana ir daudz vienkāršāka, ja visi dati ir… Lasīt tālāk

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. Jūn 2024

Ziņas

Viens no galvenajiem finanšu direktora pienākumiem ir budžeta plānošana. Taču… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. Jūn 2024

Ziņas

Bija saulaina diena, kad devos ceļā no Rīgas uz Kandavu,… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Pieraksties mūsu jaunumu e-pastam!

Saņem Excellent jaunumus un informāciju par produktu atjauninājumiem.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.