Ātrā meklēšana!

Kā izveidot jaunu kontu?Atjaunināts 08. maijs 2020

Kontu var izveidot Kontu reģistrā, ko var atrast modulī Sistēma vai Finanses. Ir divi veidi, kā konta plānam pievienot jaunu kontu: izveidot jaunu karti vai izveidot esošas kartes kopiju.

Vari izmantot Books standarta konta plānu vai importēt savu. NB! Ja izmanto savu konta plānu vai esi veicis izmaiņas savā Books standarta konta plānā, tev visos iestatījumos būs attiecīgi jāmaina konta numuri.

Konts
Konta numurs var būt 2-10 rakstzīmes garš. 

Nosaukums
Konta nosaukums vai apraksts.

PVN kods
Katram kontam var piešķirt PVN kodu (izmantojot Ctrl+Enter). Tas tiek ievadīts automātiski ikreiz, kad izmanto Ienākošo rēķinu vai Ierakstu kontus. 

Valūta
Tu vari iestatīt konta Valūtu. Tā tiek izmantota automātiski, kad kontu izmanto finanšu ierakstam. Kontu atļauts izmantot tikai šajā Valūtā. Ja kontam nav iestatīta Valūta, kontu var izmantot jebkurā Valūtā.

Konta tips

Konts var piederēt vienai no šīm klasēm: Aktīvs, Pasīvs, Kapitāls, Ieņēmumi vai Izdevumi. Konta tips nosaka, vai konta atlikums tiek ierakstīts kā pozitīvs vai negatīvs. Aktīvs un Izdevumi ir pozitīvas vērtības, savukārt Pasīvs, Kapitāls un Ieņēmumi ir negatīvi. Ja atskaites sagatavošanas nolūkā vēlies to mainīt, to var izdarīt Finanšu moduļa iestatījumā Saldo zīmes.
Katra finanšu gada sākumā programma automātiski atiestata ieņēmumu un izdevumu kontus – lai atiestatītu, nav nepieciešams atsevišķs finanšu ieraksts.

Parasti grāmato

Ar šīm opcijām norādi, vai parasti šis konts tiek kreditēts vai debetēts, vai arī iespējami ir abi varianti. Piemēram, programma tevi brīdinās, ja mēģināsi debitēt no konta, kura grāmatošanai šeit ir norādīta kreditēšana, un otrādi.

Slēgts

Atzīmē šo opciju, ja vēlies slēgt kontu. Slēgtos kontus nevar atlasīt ierakstiem. Lai atvērtu kontu, vienkārši noņem atzīmi no izvēles rūtiņas.

Teksts

Šajā tabulā vari ievadīt konta nosaukumu dažādās valodās. Iestati Valodu pirmajā kolonnā, vajadzības gadījumā izmanto taustiņu kombināciju Ctrl+Enter, un otrajā kolonnā ievadi atbilstošo tulkojumu. Vietējai valodai šeit nav jāievada atsevišķa rinda. Šeit ievadītie tulkojumi tiek izmantoti Bilancē, Galvenajā grāmatā, Apgrozījuma pārskatā, ko var pasūtīt dažādās valodās.

Lai izdrukātu kontu plānu, izmanto Finanšu moduļa pārskatu Kontu plāns.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Paldies par atsauksmēm!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus