Ātrā meklēšana!

Kā izveidot jaunu kontu?Atjaunināts 25. augusta 2023

Programmā vienmēr tiks piedāvāta standarta Kontu plāns, bet to var atjaunot izveidojot papildus kontus vai nodzēšot liekos.

Kontu ieraksti atrodami Sistēmas vai Finanses modulī > Reģistri > Konti

Ir divi veidi, kā kontu plānam pievienot jaunu konta ierakstu:

 • izveidot Jaunu kontu
 • izveidot esošas Ieraksta kopiju (iepriekš atzīmējot to reģistrā ar vienu peles klikšķi vai atvērto tā ierasta kartīti)

Var izmantot Books standarta kontu plānu vai importēt savu.

NB! Ja izmantojiet savu kontu plānu vai esat veikuši izmaiņas savā Books standarta kontu plānā, visos iestatījumos (Realizācijas, Piegādātāji, Pamatlīdzekļi – atkarīgi no tā, ar kādu kontu tika veikta korekcija) būs attiecīgi jāatjauno konti.

Konts – Konta numurs var būt 2-10 rakstzīmes garš.

Nosaukums – Konta nosaukums vai apraksts.

PVN kods – Katram kontam var piešķirt PVN kodu (izmantojot ‘Ievietot speciāli’ funkciju izvēlēties no sarakstā). Tas tiek ievadīts automātiski ikreiz, kad konts tiek ievietots sistēmas ierakstos.

Valūta – Ir iespējams iestatīt konta Valūtu. Tā tiek izmantota automātiski, kad kontu izmanto finanšu ierakstam.

NB! Ja ir iestatīta Valūta, sistēma atļauts izmantot Kontu tikai šajā Valūtā. Ja kontam nav iestatīta Valūta, kontu var izmantot jebkurā Valūtā.

Konta tips – Konts var piederēt vienai no šīm klasēm:

 • Aktīvs
 • Pasīvs
 • Kapitāls
 • Ieņēmumi
 • Izdevumi.

Konta tips nosaka, vai konta atlikums tiek ierakstīts Debetā un Kredītā ar plusa vai mīnusa zīmi. Standartā Finanšu atskaitēs, Aktīvs un Izdevumi atspoguļojas Debetā ar plusa zīmi, savukārt Pasīvs, Kapitāls un Ieņēmumi atspoguļojas Kredītā ar mīnusa zīmi.

NB! Ja atskaites sagatavošanas nolūkā vēlies to mainīt, to var izdarīt modulī Finanses > Iestatījumi > Saldo zīmes atskaitēs


Katra finanšu gada sākumā programma automātiski atiestata ieņēmumu un izdevumu kontus – lai atiestatītu, nav nepieciešams atsevišķs finanšu ieraksts.

Parasti grāmato –  Šeit jānorāda vai parasti šis konta apgrozījums notiek pa debetu vai kredītu, vai arī gan pa debetu, gan pa kredītu.

Piemēram, programma brīdinās, ja mēģināsiet iegrāmatot kontu pa debetu, kurš šeit ir iestatīts kā grāmatot pa kredītu, un otrādi.

Slēgts – Atzīmējiet šo opciju, ja vēlies slēgt kontu. Slēgtos kontus nevar atlasīt ierakstiem. Lai atvērtu kontu, vienkārši noņem atzīmi no izvēles rūtiņas.

Teksts – Šajā tabulā vari ievadīt konta nosaukumu dažādās valodās.

Iestatīt Valodu pirmajā kolonnā izmantojot ‘Ievietot speciāli’ funkciju, lai atvērtu valodu sarakstu izvēlei. Otrajā kolonnā ievadi atbilstošo tulkojumu. Vietējai valodai šeit nav jāievada atsevišķa rinda.

Konta tulkojums/i tiek atspoguļoti Finanses modulī > Atskaites:

 • Starbilance
 • Galvenajā grāmatā
 • Apgrozījuma pārskatā
 • Bilancē
 • Peļņas vai Zaudējuma aprēķins
 • un citās, kur ir iespējams specifikācija logā norādīt nepieciešamo valodu laukā Valoda.

Finanses modulī > Atskaite > Kontu plāns dod iespēju pārskatīt pilnīgi visus iestatītus kontus, kā arī, pēc nepieciešamības, izdrukāt šo atskaiti.

Par kontu importēšanu lasiet ŠEIT.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus