Ātrā meklēšana!

Kā tiek uzskaitītas papildu atvaļinājuma dienas programmā?Atjaunināts 03. novembr 2023

Saskaņā ar Darba likums  151.pants. Papildatvaļinājums

(4) Ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu par kārtējo gadu piešķir un to izmanto līdz nākamā gada ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

(5) Ikgadējā apmaksātā papildatvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumu, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu nav izmantojis.

Papildatvaļinājums nevar tikt uzkrāts (pārcelts uz citiem gadiem). Ja tas nav izmantots kārtējā darba gada laikā, tiesības uz to zūd.

Algas > Iestatījums > Papildu atvaļinājuma dienas ir iespējams izveidot ierakstus par papildu atvaļinājuma dienām, kuras pienākas darbiniekiem dažādu iemeslu dēļ.

Pēc noklusējuma darba devējam jāapmaksā darbiniekam ikgadējā atvaļinājuma 20 dienu skaitu, ja ar likumu nav noteikts savādāk vai nav atrunāts darbinieka darba līgumā.

Atvaļinājuma dienu skaitu var ietekmēt tādi faktori, kā piemēram: bērnu daudzums (par 1-2 bērniem pienākas papildus 1 atvaļinājuma diena, par 3 bērniem – 3 atvaļinājuma dienas) vai, ja darbinieks ir nodevis asinis, viņam pienākas papildus 1 atvaļinājuma diena, utt.

Veidojot atvaļinājuma prombūtnes ierakstu un algu aprēķinu, programma automātiski norakstīs papildu atvaļinājuma dienas kā pirmās un pēc tam sāks norakstīt ikgadējas atvaļinājuma dienas.

To var redzēt un pārbaudīt Algas > Atskaites > Uzkrāto atvaļinājumu analīze

Piemēram,

Darbiniecei Nellijai Andersonei pienākas 2 papildu atvaļinājuma dienas par bērniem. Algas > Iestatījums > Papildu atvaļinājuma dienas tiek izveidots ieraksts ar periodu: 1 gads.

Atskaite “Uzkrāto atvaļinājumu analīze” uz 30.11.2022 izskatīsies šādi, ja mēs to palaidīsim ar sekojošiem parametriem:

Uz datumu – 30.11.2022

Līgums – darbinieces līguma numurs

Radīt:

  •  Detalizēti ar ierakstiem
  • Rādīt papildu atvaļinājumu

 

2022. gada decembrī darbiniece paņēma atvaļinājumu no 20.12.2022 līdz 23.12.2022 (4 dienas), tad uz 31.12.2022 datumu atskaite izskatīsies šādi

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus