Standard Books - Excellent> Palīdzības dienests> Moduļi> Algas> Atvieglojumi un kompensācijas> Kā tiek uzskaitītas papildu atvaļinājuma dienas programmā?

Ievadiet atslēgas vārdu vai skatiet zemāk atrodamo tēmu izvēli

Atjaunots 28. jūnijs 2024

Kā tiek uzskaitītas papildu atvaļinājuma dienas programmā?

Saskaņā ar Darba likums  151.pants. Papildatvaļinājums

(4) Ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu par kārtējo gadu piešķir un to izmanto līdz nākamā gada ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

(5) Ikgadējā apmaksātā papildatvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumu, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu nav izmantojis.

Papildatvaļinājums nevar tikt uzkrāts (pārcelts uz citiem gadiem). Ja tas nav izmantots kārtējā darba gada laikā, tiesības uz to zūd.

Algas > Iestatījums > Papildu atvaļinājuma dienas ir iespējams izveidot ierakstus par papildu atvaļinājuma dienām, kuras pienākas darbiniekiem dažādu iemeslu dēļ.

Pēc noklusējuma darba devējam jāapmaksā darbiniekam ikgadējā atvaļinājuma 20 dienu skaitu, ja ar likumu nav noteikts savādāk vai nav atrunāts darbinieka darba līgumā.

Atvaļinājuma dienu skaitu var ietekmēt tādi faktori, kā piemēram: bērnu daudzums (par 1-2 bērniem pienākas papildus 1 atvaļinājuma diena, par 3 bērniem – 3 atvaļinājuma dienas) vai, ja darbinieks ir nodevis asinis, viņam pienākas papildus 1 atvaļinājuma diena, utt.

Veidojot atvaļinājuma prombūtnes ierakstu un algu aprēķinu, programma automātiski norakstīs papildu atvaļinājuma dienas kā pirmās un pēc tam sāks norakstīt ikgadējas atvaļinājuma dienas.

To var redzēt un pārbaudīt Algas > Atskaites > Uzkrāto atvaļinājumu analīze

Piemēram,

Darbiniecei Nellijai Andersonei pienākas 2 papildu atvaļinājuma dienas par bērniem. Algas > Iestatījums > Papildu atvaļinājuma dienas tiek izveidots ieraksts ar periodu: 1 gads.

Atskaite “Uzkrāto atvaļinājumu analīze” uz 30.11.2022 izskatīsies šādi, ja mēs to palaidīsim ar sekojošiem parametriem:

Uz datumu – 30.11.2022

Līgums – darbinieces līguma numurs

Radīt:

  •  Detalizēti ar ierakstiem
  • Rādīt papildu atvaļinājumu

 

2022. gada decembrī darbiniece paņēma atvaļinājumu no 20.12.2022 līdz 23.12.2022 (4 dienas), tad uz 31.12.2022 datumu atskaite izskatīsies šādi

Vai šis raksts bija noderīgs? Jūsu novērtējums palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Paldies par novērtējumu! Ja vēlaties, varat pievienojiet savu komentāru un kontaktinformāciju, lai mēs varētu ar Jums sazināties.
Paldies par novērtējumu!
Neizdevās nosūtīt komentāru

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. jūnijs 2024

Viens no galvenajiem finanšu direktora… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. jūnijs 2024

Bija saulaina diena, kad devos… Lasīt tālāk

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā

30. maijs 2024

Excellent Latvia – jūsu partneris… Lasīt tālāk