Ātrā meklēšana!

Telema IntegrācijaAtjaunināts 24. augusta 2023

Telema nodrošina Elektronisko datu apmaiņu (EDI) un piegādes ķēdes optimizācijas risinājumus.

Starp Telema un Standad Books ir lietotne, caur kuru automātiski tiek pārvietots pārdošanas un pirkšanas dokumentu saturs un informācija.
Šajā instrukcijā ir aprakstīti iestatījumi, kas nepieciešami, ja esat preču pārdevējs, kā arī, ja strādājat ar piegādātājiem.

Telema iestatīšana (pārdošanas procesam)

 • Standard Books moduļi “Pārdošanas vadība” un “Loģistika”;
 • Ar Telema AS noslēgts pakalpojumu līgums;
 • Piekļuve interneta portālam Telema.

2.1. Kontaktinformācija
Standard Books kontakta kartītē (klienta un lietotāja, kurš ievada pārdošanas pasūtījumus programmā) ir jāaizpilda lauki “Tālrunis” un “E-pasts”. Tas ir nepieciešams, jo Telema izveidotā XML faila kontaktinformācija izmanto gan uzņēmuma, gan lietotāja kontaktinformāciju. Lietotājam to var izdarīt modulī Sistēma> Reģistri> Personas.

2.2. Informācija par kompāniju
Modulī Sistēma > Iestatījumi> Informācija par uzņēmumu ir jābūt aizpildītam uzņēmuma reģistrācijas numuram  un kontaktinformācijai (adrese, tālrunis, e-pasts).

2.3. Interneta atslēga
Atslēgai jābūt derīgai. Pārliecinieties, vai varat izdrukāt dokumentus. Ja tiek parādīts ziņojums Nav iespējams drukāt ierobežotā režīmā, tad varat atjaunināt atslēgu sadaļā Sistēma> Iestatījumi> Interneta atslēga > Saņemt atslēgu.

2.4. Telema iestatījumi
Telema iestatījumus varat atrast sadaļā Integrācija> Iestatījumi > EDI iestatījumi.


Iestatījumi, kas nepieciešami automātiskai datu apmaiņai, failu saglabāšanai un arhivēšanai:

 • atzīmējiet izvēles rūtiņu “Automātiskais imports aktivizēts”
 • Atlasiet opcijas, kas nepieciešamas Jūsu uzņēmumam
 • Faila importa ceļš importēšanas / Faila arhīva ceļš / Faila eksporta ceļš. Šīs mapes automātiski importēs un eksportēs dokumentu XML failus. Šo direktoriju atrašanās vietas un nosaukumus varat lūgt jūsu konsultantam vai, ja jums tāds nav, uz info@excellent.lv.
 • Sadaļā Telema API aizpildiet laukus “Klienta ID” un “Klienta parole”. Šo informāciju varat pieprasīt no Telema pārstāvja vai Telema portāla iestatījumos. Kad esat pabeidzis, saglabājiet iestatījumu.

2.5. Aktivizējiet Telema API savienojumu
Lai aktivizētu lietotni, dodieties uz moduli Sistēma > Iestatījumi> E-pakalpojumu iestatījumi> Citi servisi > Telema EDI > Aktivizēt.
Izvēlieties Telema pakalpojumus, kurus vēlaties aktivizēt.
Ja 2.4 punktā tika aizpildīti lauki “Klienta ID” un “Klienta parole”, tad tie parādīsies šeit.

Informācijai par produktu / precēm (izstrādājuma kods, GTVN / EAN kods, produkta nosaukums, vienība utt.), pamatojoties uz saskaņotu informāciju, produkti jāievada programmas Standard Books Reģistrā Artikuli.
3.1. Telema pārdoto / nosūtīto Artikulu kartītēm jābūt ar atzīmi “Artikula tips = Noliktavas”
3.2. Artikula sadaļā “Specifikācija” jābūt aizpildītam laukam “EKN kods”. Šeit jāievada preču GTVN kods.

4.1. Nepieciešams vienoties ar Telema pārstāvi par kontaktu / klientu datu sākotnējo iestatīšanu Telema sistēmā. Standard Books izmantotie klientu un piegādes adrešu kodi ir jānosūta Telema.
Dažādi ​​piegādes punkti ir jāievada kā piegādes adrese.
4.2. Klientiem, kuri saņems elektroniskos piegādes apstiprinājumus, kontaktkartītes sadaļā “Nosacījumi” jāatzīmē opcija “EDI klients”.
4.3. Klientiem, kuriem jūs nosūtīsiet realizācijas rēķinu, izmantojot Telema (kā e-rēķinu) kontaktu kartītē > sadaļā “E-rēķini” > Rēķina veids > atzīmējiet “Telema”.
Ja vēlaties, lai realizācijas rēķini klientam apstiprinājuma brīdī tiktu nosūtīti automātiski, tad izpildiet soli 4.3 un pārliecinieties, vai ir aktivizēta opcija modulī Integrācija > Iestatījumi > EDI iestatījumi > Eksportēt grāmatotos rēķinus automātiski uz Telemu.

Pārbaudiet, vai Telema dokumentiem ir izveidotas nepieciešamās numuru sērijas:

 • modulis Pārdošanas valdība> Iestatījumi> Numuru sērijas – klientu pasūtījumi
 • modulis Loģistika > Iestatījumi> Numuru sērijas – nosūtītās preces
 • modulis Loģistika> Iestatījumi> Numuru sērijas – saņemtās preces
 • modulis Loģistika> Iestatījumi> Numuru sērijas – atgrieztās preces
 • modulis Realizācija > Iestatījumi> Numuru sērijas – rēķini

Ja klientu pasūtījumus ievadāt programmā Standard Books, tad noteikti pievienojiet atsevišķu numuru sēriju gan manuāli ievadītiem, gan no Telema importētiem klientu pasūtījumiem. 

Mēs iesakām pirms faktiskās Telema lietošanas pārbaudīt dokumentus nosūtīšanai un saņemšanai. Šim nolūkam jāvienojas ar Telema pārstāvi par testa dokumentu apmaiņu.

Telema iestatīšana (iepirkuma procesam)

No Standard Books programmas ir iespējams nosūtīt Telema pasūtījumu piegādātājam un saņemt piegādātāja EDI pirkuma rēķinu. Telema atšķiras no citiem e-rēķinu operatoriem, tāpēc iesakām iepriekš vienoties ar viņu pārstāvi, kurš pakalpojums jums tieši ir nepieciešams. Šajā insrukcijā ir tikai aprakstīts, kā piegādātājam nosūtīt pasūtījumus un saņemt piegādātāja EDI rēķinus.

 • Ar Telema AS noslēgts pakalpojumu līgums;
 • Piekļuve interneta portālam Telema.

2.1. Parakstiet eFlow pakalpojumu līgumu ar Telema.
2.2. Modulī Integrācija > Sistēma > Iestatījumi > EDI iestatījumi.

Iestatījumi, kas nepieciešami automātiskai datu apmaiņai, failu saglabāšanai un arhivēšanai:

Aatzīmējiet izvēles rūtiņu “Automātiskais imports aktivizēts”

 • Faila importa ceļš importēšanas / Faila arhīva ceļš / Faila eksporta ceļš. Šīs mapes automātiski importēs un eksportēs dokumentu XML failus. Šo direktoriju atrašanās vietas un nosaukumus varat lūgt jūsu konsultantam vai, ja jums tāds nav, uz info@excellent.lv.
 • Sadaļā Telema API aizpildiet laukus “Klienta ID” un “Klienta parole”. Šo informāciju varat pieprasīt no Telema pārstāvja vai Telema portāla iestatījumos. Kad esat pabeidzis, saglabājiet iestatījumu.
 • “Eksportēt grāmatotos rēķinus automātiski uz Telemu” – ja šī opcija ir atzīmēta, darbība sāksies automātiski, kad apstiprināsiet grāmatojumu

2.3. Aktivizējiet Telema API savienojumu
Lai aktivizētu lietotni, dodieties uz moduli Sistēma > Iestatījumi> E-pakalpojumu iestatījumi> Citi servisi > Telema EDI > Aktivizēt.
Izvēlieties Telema pakalpojumus, kurus vēlaties aktivizēt. Iepirkumu procesam izvēlieties opciju “Telema EDIBuyer”.
Ja 2.2 punktā tika aizpildīti lauki “Klienta ID” un “Klienta parole”, tad tie parādīsies šeit.
Ja vēlreiz atverat E-pakalpojumu iestatījumus, jums vajadzētu redzēt atzīmi, ka Telema EDI pakalpojums ir aktivizēts.
NB! Ja kāda iemesla dēļ šī operācija neizdodas, sazinieties ar mums info@excellent.lv.

Informāciju par precēm (artikula kods, nosaukums, vienība utt.), pamatojoties uz ar piegādātāju saskaņotu informāciju, produkti jāievada programmas Standard Books modulī Loģistika > Reģistri > Pasūtījumu artikuli.

Nepieciešams vienoties ar Telema pārstāvi par piegādātāju datu sākotnējo iestatīšanu Telema sistēmā. Standard Books izmantotie piegādātāju kodi ir jānosūta Telema. Jānosūta arī Noliktavas dati (kods, adrese, nosaukums), ko var atrast modulī Loģistika > Iestatījumi > Noliktavas.

5.1. Standard Books lietotājs ievada piegādātāja pasūtījumu: modulis Loģistika> Reģistri> Pasūtījumi
Apstiprinot pasūtījumu, programma to automātiski nosūta uz Telema.
5.2. Piegādātāja e-rēķins tiks saņemts no Telema. Ja piegādātājs, izmantojot Telema, nosūta realizācijas rēķinu, pamatojoties uz iepriekš saņemtu pasūtījumu, tas būs redzams modulī Piegādātāji > Reģistri> Ienākošie e-rēķini. Dokumentā ir aizpildīts pirkuma pasūtījums Nr.
Ja no piegādātāja tiek saņemts nākamais pirkuma rēķins, pārejiet pie punkta 5.3. Ja preces no piegādātāja pienāk pirms pirkuma rēķina, tālāk lasiet punktu 5.4.
5.3. Sagatavojiet ienākošā rēķina dokumentu no ienākošā e-rēķina. Atveriet piegādātāja e-rēķinu. Pārbaudiet, vai saņemtie dati ir pareizi, un atzīmējiet “Grāmatots” vai “Noraidīts”. Tagad no piegādātāja e-rēķina dokumenta varat izveidot ienākošo rēķinu (Veidot > Ienākošo rēķinu).
5.4. Izveidojiet artikulu saņemšanu no pasūtījuma. Modulī Loģistika > Reģistri > Pasūtījumi> Veidot > Preču saņemšanu.
Saņemtās preces ir redzamas modulī Loģistika > Reģistri > Saņemtās preces.

 

Atslēgvārdi:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus