Barba Zeme

“Plastok”: Uzņēmums aug ar “Standard Books”

Igaunijas uzņēmums “Plastok” nodarbojas ar rūpniecisko gumiju un plastmasas vairumtirdzniecību un apstrādi. Pieaugot darba apjomam, tas izvēlējās izmantot biznesa vadības sistēmu “Standard Books”. Kā uzsver uzņēmumā, “Standard Books” galvenā priekšrocība ir procesu automatizācija. Kas agrāk prasīja laiku un ieguldījumu, to tagad var izdarīt, nospiežot tikai vienu pogu. 

Uzņēmums “Plastok” darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Tā piedāvātos produktus īpaši izmanto uzņēmumi mašīnbūves un celtniecības nozarēs. Tostarp klienti ir no jomām, kas saistītas ar betona izstrādājumu, ventilācijas iekārtu un moduļu māju ražošanu.

Uzņēmuma pārstāvis Tarvo Iskils skaidro, ka viss “Plastok” darbs ir balstīts uz projektu. “Mēs saņemam visu nepieciešamo vienuviet, un katrs pasūtījums ir jauns un atšķirīgs. “Plastok” nav produktu ar savu nosaukumu, taču mēs varam būt pēc iespējas elastīgāki saviem klientiem. Mēs iegūstam no klienta zīmējumu un izgatavojam detaļu. Mēs varam atrast konkrētus risinājumus un apvienot materiālu tieši pēc nepieciešamības,” stāsta Tarvo. 

Pieaugot darba apjomam, jādarbojas arī biznesa vadības sistēmai

“Plastok” kā īpašu risinājumu izmanto biznesa vadības sistēmu “Standard Books”, kas ir pielāgota viņu uzņēmumam. “Pirms 10 gadiem mums bija Excel izklājlapa, taču tā drīz kļuva par lielu. Tad mēs iepazināmies ar “HansaRaama”, “Standard Books” priekšteci. Kādu laiku mēs diezgan labi pārvaldījām šīs  biznesa programmas standarta risinājumu. Taču līdz 2017. gadam uzņēmuma noliktava un produkcija bija kļuvusi tik liela, ka bija nepieciešams kaut ko mainīt,” saka Tarvo Iskils. 

Pēc viņa teiktā, uzņēmums apsvēra arī citu biznesa programmatūru izmantošanas iespējas, taču beigās palika pie “Standard Books”, kas ļāva viņiem izveidot īpašus risinājumus. “Mēs jau bijām pazīstami ar programmu, veicot izstrādes, mums nekad nebija jāpārtrauc darbs, un arī cena bija lētāka,” viņš skaidro.

Ieviešanas laikā biznesa vadības sistēma “Standard Books” tika pielāgota konkrētām uzņēmuma vajadzībām. Tādā veidā ir iespējams automatizēt ļoti svarīgus uzņēmuma procesus. 

Plastok” izmantotās funkcijas

“Plastok” plaši izmanto biznesa programmatūru “Standard Books”, tostarp piedāvājumu veidošanai klientiem, pasūtījumu pieņemšanai, darba pasūtījumu veikšanai, ražošanas materiālu aprēķināšanai, pavadzīmju un rēķinu sastādīšanai, iegādei, materiālu pasūtīšanai, daudzuma prognozēšanai un uzskaitei. Tiek izmantots arī REST API datu apmaiņas risinājums, kas ļauj “Plastok” tālākpārdevējiem jebkurā laikā iegūt reāllaika pārskatu par uzņēmuma krājumiem. Turklāt tiek izstrādāta resursu plānošanas daļa, kas ļaus uzņēmuma ražošanas vadītājam plānot mašīnu un cilvēku darbu biznesa programmatūrā.

Tarvo Iskils skaidro, ka “Plastok” gandrīz visās pozīcijās izmanto uzņēmuma vadības sistēmu “Standard Books”: “Pirkšana, pārdošana, ražošana, grāmatvedība, vadītāju darbs – katrs savu darbu veic programmā. Programmatūra ir saprotama un loģiska, un pat jauniem darbiniekiem tā nav ilgi jāmācās.”

Excellent priekšrocības

Pēc Tarvo Iskila domām, “Standard Books” galvenā priekšrocība ir procesu automatizācija. Kas agrāk prasīja daudzu cilvēku laiku un ieguldījumu, to tagad var izdarīt, nospiežot tikai vienu pogu. “Piemēram, agrāk liels uzsvars tika likts uz rēķiniem. Tagad tas ir automatizēts process, un ar vienu klikšķi ceļā pie klienta ir konsolidētais rēķins,” viņš skaidro.

“Plastok” augstu vērtē arī “Excellent” personisko pieeju. “Nekad nav teikts “jūs nevarat”, jūs vienmēr klausāties, dodat padomu un atrodat risinājumu. Mums ir savs projektu vadītājs, un attīstība notiek diezgan ātri,” stāsta T. Iskils. Viņš pozitīvi atzīmē arī klientu apkalpošanu, kas gadu gaitā ir arvien uzlabojusies.

Drošība rada drošību – dati atrodas “Excellent” mākonī, kur tiek garantētas nakts dublēšanas. “Reiz inventarizācijas laikā mēs izdarījām kaut ko nepareizi, un visa noliktava vienā mirklī rādīja nulli. Ar “Excellent” palīdzību nākamajā rītā mēs varējām atjaunot visus datus,” notikušo atceras Tarvo Iskils.

Pēc viņa teiktā, biznesa vadības sistēma “Standard Books” ir ļoti piemērota uzņēmumiem, kas attīstās un aug. “Uzņēmuma pirmajos gados jums ir mazāk vajadzību, un nav nepieciešami lieli ieguldījumi uzņēmuma vadības programmatūrā. Pieaugot biznesam, jums būs nepieciešama programmatūra “Standard Books”, un jūs varat ieviest tieši tos moduļus un uzņēmuma specifiskos pielāgojumus, kas nepieciešami jūsu biznesam,” secina T. Iskils.

Trīs atslēgas finanšu sirdsmieram

17. Mai 2024

Ziņas

Kurš uzņēmumā rūpējas par finanšu kontroli? Tas ir komandas darbs!… Lasīt tālāk

Ietaupi 40% laika: Kā EDS API integrācija atvieglo grāmatvežu darbu

10. Mai 2024

Ziņas

Vienkārša, droša un ērta datu apmaiņa starp uzņēmumu un Elektroniskās… Lasīt tālāk

Vai iespējams apvienot attālinātu strādāšanu ar ceļošanu?

30. Apr 2024

Ziņas

Evitas pieredzes stāsts par ceļošanu un attālināto strādāšanu… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.