Standard Books - Excellent> Palīdzības dienests> Moduļi> Piegādātāji> Ienākošie rēķini> Biežāk sastopamie programmas paziņojumi ievadot Sākuma saldo

Ievadiet atslēgas vārdu vai skatiet zemāk atrodamo tēmu izvēli

Atjaunots 28. jūnijs 2024

Biežāk sastopamie programmas paziņojumi ievadot Sākuma saldo

Kā minēts rakstā Kā ievadīt kontu sākuma saldo? ir vairāki veidi, lai savadītu finanšu atlikumus programmā.  Ievadot sākuma saldo, programma var parādīt vienu no sekojošiem paziņojumiem:

  • Jābūt zināmam tipa objektam: DK
  • Apakšsistēmas kontu kontrole ir ieslēgta Kontējumu sastādīšanā

Kāpēc tā notiek un kā rīkoties?

Uzsākot darbu pavisam jaunā datu bāzē vai pievienojot jaunu kompāniju, tajā tiek ievietots Etalons (rekomendējamo iestatījumu šablons).

Modulī Finanses ir 2 iestatījumi, kuru tiek ielikti pēc noklusējuma:

1. Apakšsistēmu kontu kontrole – tas palīdz kontrolēt debitoru / kreditoru kontus rēķinos / ienākošajos rēķinos un grāmatojumos. Šo iestatījumu mēs nerekomendējam dzēst (nekad). Bet to var papildināt vai pārveidot, ja debitoriem/ kreditoriem izmantojiet arī citus kontus.

Šis iestatījums darbojas cieši kopā ar:

  • Realizācija > Iestatījumi > Kontējumu sastādīšana realizācijai > sadaļā Debitori > atzīme ‘Kontu kontrole’ – pēc noklusējuma ir aktivizēts.
  • Piegādātāji > Iestatījumi > Kontējumu sastādīšana piegādātājiem > sadaļā Kreditori > atzīme ‘Kontu kontrole’- pēc noklusējuma ir aktivizēts.

 

2. Objektu tipu kontrole – palīdz neaizmirst iepriekš definētiem kontiem ievietot attiecīgo objektu, kas varētu būt svarīgi atskaišu filtrēšanai. Šo iestatījumu jūs varētu koriģēt pēc uzņēmuma vajadzībām vai dzēst, ja tas traucē.

Piemērs.

Modulī Finanses > Iestatījumi > Sākuma saldo tiek veidots ieraksts ievietojot kontu 5310. Pie saglabāšanas parādās paziņojums Jābūt zināmam tipa objektam: DK. Parasti šādā situācijā būtu vienkārši jāpievieno Objekts kontam 5310 (piemēram, kāda konkrēta piegādātāja objekts, kam ir šis atlikums) un varētu turpināt strādāt.

Bet Finanses > Iestatījumi > Sākuma saldo neparedz objekta ievadīšanu katram kontam atsevišķi. To var vienīgi izdarīt Grāmatojuma ierakstā Finanses modulī.

Savukārt grāmatojuma ierakstā programma pielietos Apakšsistēmas konta kontroles iestatījumu. Un, kad ievadīsiet divas rindas ar vienu un to pašu kontu (piemēram, 5310) pat ar dažādiem objektiem, programma rādīs paziņojumu, ka ir ieslēgta Apakšsistēmas kontu kontrole Kontējumu sastādīšana (piegādātājiem).

Pareizāk būtu konta 5310 atlikumus ievadīt modulī Piegādātāji, izveidojot ienākošo rēķinu ierakstus. Tad turpmāk piegādātāju atskaites strādātu korektāk un pilnīgāk atspoguļotu informāciju.

Bet viss, protams, ir atkarīgs no situācijas un katra uzņēmuma specifikas. Ja tika pieņemts lēmumu, savadīt 5310 konta atlikumus viena grāmatojumā, tad to var izdarīt tikai atslēdzot modulī Piegādātāji > Iestatījumi > Kontējumu sastādīšana piegādātājiem > sadaļā Kreditori > atzīme ‘Kontu kontrole’.


sākuma saldo, atlikumi, paziņojumi, programmas paziņojumi, kontu kontrole, objektu tipu kontrole, kļūdas, grāmatojumi, objekts, objekti, objektu kontrole

Jūs varētu interesēt arī šie raksti:

Kā ievadīt kontu sākuma saldo?

Vai šis raksts bija noderīgs? Jūsu novērtējums palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Paldies par novērtējumu! Ja vēlaties, varat pievienojiet savu komentāru un kontaktinformāciju, lai mēs varētu ar Jums sazināties.
Paldies par novērtējumu!
Neizdevās nosūtīt komentāru

Kā Standard Books palīdz pārdošanas darbam un klientu pārvaldībai?

23. jūlijs 2024

Pārdošanas darbu veikšana ir daudz… Lasīt tālāk

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. jūnijs 2024

Viens no galvenajiem finanšu direktora… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. jūnijs 2024

Bija saulaina diena, kad devos… Lasīt tālāk