Ātrā meklēšana!

Kā ievadīt kontu sākuma saldo?Atjaunināts 20. februāra 2023

Ir divi veidi, kā ievadīt sākuma atlikumus:

1. Finanses > Reģistri > Grāmatojumi > Veidot Jaunu grāmatojumu.

NB! Rekomendējam pieturēties pie šī ievades veida.

Ievadot kontus grāmatojuma ierakstā,  ievadiet vērtības vietējā valūtā laukos “Bāzes 1 Debets” un “Bāzes 1 Kredīts”. Citās valūtās ievadiet Sākuma atlikuma summu grāmatojuma ieraksta sadaļā C, laukos “Debets valūtā” un “Kredīts valūtā”.

Grāmatojuma ierakstā sākuma saldo datus ir iespējams arī ievadīt detalizētāk, piemēram, tādiem kontiem kā 2380, 2310, 5310, pievienojot papildus Objektus, kuri tiek attiecināti uz konkrēto Debitoru vai Kreditoru vai Darbinieku.

 

2. Finanses > Iestatījumi > Sākuma saldo > Veidot Jaunu ierakstu – sākuma saldo. Šajā iestatījumā arī ir iespējams ievadīt kontu sākuma atlikumus. Iestatījums darbojas līdzīgi reģistriem Grāmatojumi un Simulācijas, bet ievadot datus šeit, darbosies vairāki ierobežojumi, piemēram:

  • aizpildot lauku “Objekti”, sākuma atlikums attieksies tikai uz šo konkrētu Objektu.
  • sākuma saldo ierakstu vienmēr var mainīt, kas varētu būt no mīnusiem.
  • ja ir nodefinēti konti (piemēram, 2310, 5310)  Finanses > Iestatījumi > Apakšsistēmu kontu kontrole, programma neļaus saglabāt datus tiem kontiem šajā iestatījumā.

Laukos “Debets B1” un “Kredīts B1” ievadiet vērtības vietējā valūtā. Citās valūtās ievadiet Sākuma atlikuma summu ieraksta C daļā.

Atzīmējiet lauku “Simulācijas”, ja vēlaties, lai sākuma saldo tiktu uzskatīts par simulācijas ierakstu – tas tiks iekļauts jūsu atskaitēs tikai tad, ja veidosiet atskaiti kopā ar Simulācijām.

Saglabājiet ierakstu un pārbaudiet datus Finanses > Atskaitēs > Bilancē.

Lasiet vēl:

Kā izveidot jaunu kontu? 

Kā var izdrukāt kontu plānu?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus