Ievadiet atslēgas vārdu vai skatiet zemāk atrodamo tēmu izvēli

Atjaunots 22. augusts 2023

Importēta bankas izraksta (bankas darījumu sasaistes) atskaite

Ja vēlaties redzēt detalizētāku informāciju:

 • kad noteikts bankas darījums ir sasniedzis programmu
 • vai noteikts bankas darījums tiek apstrādāts  – vai tas ir reģistrēts kā maksājums, maksājumu uzdevums, grāmatojums, utt.
 • kāds ir ieraksta statuss  – vai tas ir apstiprināts (grāmatots)

šiem nolūkiem varat izmantot pārskatu Finanses > Atskaite > Bankas imports (bankas darījumu sasaiste).

Specifikācijas logā atlasiet:

 • nepieciešamo Periodu,
 • bankas darījuma ieraksta veidu (Rādīt), kuru vēlaties redzēt
 • ieraksta Statusu – atskaite atspoguļos:
  • Apstiprinātus (darījumi, kuriem jau izveidotie apakšsistēmas ieraksti ir apstiprināti, kas nozīmē ir izveidots grāmatojums) vai
  • Neapstiprinātie (darījumi, kuriem vēl ir nepieciešams izveidot apakšsistēmas ierakstus un tos apstiprināt)
 • Samaksas veidu – ja vēlaties redzēt datus par konkrētu bankas kontu
 • Datumu atlase pēc:

  • Importa datuma (bankas izraksta importa datums sistēmā) – bankas izraksta importa datums varētu būt jebkurš datums, kad bankas izraksts tika paņemts no bankas un ieimportēts programmā

  • Dokumentu datuma (bankas izraksta darījumu datums) – atspoguļos atskaiti datumā, kad bankas darījumi tiešam tika izveidoti

 • ir piedāvāta iespēja bankas darījuma maksājuma detaļas Kārtot pēc detaļām (teksts atspoguļosies “alfabētiskā kartībā”)

Rezultātā izveidosies atskaite ar sekojošam kolonnām:

Reģistri – atspoguļos bankas darījuma ieraksta veidus, kuri tiek nodefinēti rādīšanai specifikācijas logā (Rādīt)

Ieraksta Nr. – tiklīdz no bankas darījuma tik izveidots apakšsistēmas ieraksts, šeit parādīsies ieraksta kārtas numurs. Ja ieraksts apakšsistēmā netiks izveidots vai bankas darījums ir neatpazīts (Neatpazītie darījumi), lauks paliek tukšs.

Gr.datums – bankas darījuma reālais datums

Saņēmējs / Nosūtītājs

Detaļas – atspoguļos bankas darījuma maksājuma detaļas (apraksts, par ko tika veikts dotais maksājums. Šī informācija nāk no paša bankas izraksta)

Summa

Valūta

Tips – rāda bankas darījumu Debetā (piemēram, saņemta iemaksa no klienta) vai Kredītā (piemēram, veikts maksājums piegādātājam)

Apstiprināts (Apst.) – ar ķeksi :heavy_check_mark: tiek atspoguļoti darījumi, kuriem izveidotie apakšsistēmas ieraksti ir apstiprināti, kas nozīmē ir izveidots grāmatojums) vai ar “-”,  darījumi, kuriem vēl nav izveidots apakšsistēmas ieraksts un tas nav apstiprināts.

Piezīme – atskaitē atspoguļosies vai ar uzrakstu *** Ieraksts nodzēsts *** (bankas darījumiem, kuriem kādu iemeslu dēļ sākuma apakšsistēmas ieraksts tika nodzēsts) vai vispār nebūs nekāda uzraksta.

Pārskatā ir iespēja atvērt ierakstus, kuri ir atzīmēti ar zilo krāsu.

Piemēram,

 • uzspiežot uz ierakstu Maks.uzd. 2200001 atskaitē, programma atvērs ierakstu Piegādātāji > Reģistri > Maksājumu uzdevumi

 • uzspiežot atskaitē uz ieraksta Maks.uzd. 2200001 kolonnā Detaļas Rēķina Nr.: 2200002,2200003, programma atvērs importēta bankas darījuma ierakstu Finanses > Iestatījumi > Bankas darījumu arhīvs

Ja Bankas importa atskaitē atrodat rindu, kurā ir nepareizs, nekorektie izveidots ieraksts apakšsistēmā un to vajag labot, noklikšķiniet uz saites Labot šajā atskaites rindā un importētā bankas operācija kļūst par tā saukto “Neatpazīto darījumu” (pārskata rindas beigās tiks parādīts teksts *** Ieraksts nodzēsts ***). Tad lietotājam tiks piedāvāta iespēja izveidot jaunu korektu ierakstu no bankas darījuma (piemēram, Maksājumu, Maksājumu uzdevumu, Grāmatojumu utt.).

Veidojot jauna tipa ierakstu, vecais ieraksts tiks automātiski dzēsts.

NB! Tas notiks tikai gadījumā, ja Finanses > Iestatījumi > Grāmatojumu ievadīšana jums ir atzīmēts “Izmantot pagaidu grāmatojumus”. Gadījumā, ja tas iestatījums nav atzīmēts, programma liegs jums “Labot”.

Ja Bankas importa atskaitē atrodat rindu, kura ir atzīmēta kā Neatpazītie grāmatojumi, varat noklikšķināt uz saites Izveidot, lai izveidotu apakšsistēmas ierakstu. Lietotājam tiks piedāvāta iespēja izveidot ierakstu no bankas darījuma (piemēram, Maksājumu, Maksājumu uzdevumu, Grāmatojumu utt.).

 

Pilns “Banku darījumu eksports un imports (bankas integrācija)” funkcionalitātes apraksts pieejams izveidotajā rokasgrāmatā: https://excellent.atlassian.net/l/c/2SdxYMvj

Vai šis raksts bija noderīgs? Jūsu novērtējums palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Paldies par novērtējumu! Ja vēlaties, varat pievienojiet savu komentāru un kontaktinformāciju, lai mēs varētu ar Jums sazināties.
Paldies par novērtējumu!
Neizdevās nosūtīt komentāru

Trīs atslēgas finanšu sirdsmieram

17. maijs 2024

Kurš uzņēmumā rūpējas par finanšu… Lasīt tālāk

Ietaupi 40% laika: Kā EDS API integrācija atvieglo grāmatvežu darbu

10. maijs 2024

Vienkārša, droša un ērta datu… Lasīt tālāk

Vai iespējams apvienot attālinātu strādāšanu ar ceļošanu?

30. aprīlis 2024

Evitas pieredzes stāsts par ceļošanu… Lasīt tālāk