Standard Books - Excellent> Palīdzības dienests> Moduļi> Realizācija> Rēķini> Kā ES klientam noformēt iekšzemes darījumu un atspoguļot to PVN deklarācijā?

Ievadiet atslēgas vārdu vai skatiet zemāk atrodamo tēmu izvēli

Atjaunots 01. jūlijs 2024

Kā ES klientam noformēt iekšzemes darījumu un atspoguļot to PVN deklarācijā?

Nereti ir sastopamas situācijas, kad ES reģistrētam klientam tiek pārdota prece vai sniegts pakalpojums, kuru jāatspoguļo PVN deklarācijas pielikumā PVN1-III. Kā to paveikt?

1. Veidojot kontakta kartīti ES klientam (Realizācija > Reģistri > Kontakti), mēs vienmēr sadaļā Kontaktinformācija aizpildām lauku Valsts”, jo tā vērtība cieši saistīta ar PVN zonu, kuru programma izmantos PVN deklarācijas aizpildīšanai.

Kontakta kartītes sadaļā Kompānija uzreiz būs redzama PVN zona un laukā “Realizācijas PVN kods” ir iespēja ievietot PVN likmi, ar kuru tiek veidoti visi rēķini pēc noklusējuma (piemērā lejā, PVN kods ir “ES0R”).

 

2. Sistēma > Iestatījumi > Personu grupa ir jāpievieno Darbību “Ļaut mainīt PVN zonu rēķinā” – konkrētai personai (darbiniekam) piešķir tiesības veikt izmaiņas PVN zonā, veidojot rēķinu.

 

3. Realizācija > Reģistri > Rēķini – veidojot rēķinu ES klientam par iekšzemes (Latvijas) darījumu, būs jāizdara manuāli divas lietas:
  • sadaļā Rēķ. adrese, jānomaina PVN zonu uz vietējo (piemērā lejā, PVN zona “iekš ES” tiek nomainīta uz “Vietējā”)

  • jānomaina PVN kodu uz vietējo sadaļā Nosac. (piemērā, lejā ES zonas PVN kods “ES0R” tiek nomainīts uz vietējo “21R”).

Saglabājiet un Grāmatojiet rēķinu.

NB! Iegrāmatotam rēķinam nevar nomainīt PVN zonu. To var izdarīt tikai atgrāmatojot rēķinu.

4. Veidojot PVN taksācijas perioda deklarāciju (Finanses > Atskaites > PVN taksācijas perioda deklarācija), neskatoties uz to, ka oriģināli un pēc noklusējuma klients joprojām paliek no ES zonas, rēķins atšifrēsies PVN deklarācijas pielikumā PVN1-III.

Gadījumā, ja ES klientam taksācijas periodā bija izrakstīti citi arī rēķini ar ES zonas PVN, tie atšifrēsies PVN deklarācijas pielikumā PVN2.

Vai šis raksts bija noderīgs? Jūsu novērtējums palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Paldies par novērtējumu! Ja vēlaties, varat pievienojiet savu komentāru un kontaktinformāciju, lai mēs varētu ar Jums sazināties.
Paldies par novērtējumu!
Neizdevās nosūtīt komentāru

Kā Standard Books palīdz pārdošanas darbam un klientu pārvaldībai?

23. jūlijs 2024

Pārdošanas darbu veikšana ir daudz… Lasīt tālāk

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. jūnijs 2024

Viens no galvenajiem finanšu direktora… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. jūnijs 2024

Bija saulaina diena, kad devos… Lasīt tālāk