Ātrā meklēšana!

Kā ES klientam noformēt iekšzemes darījumu un atspoguļot to PVN deklarācijā?Atjaunināts 16. jūnija 2023

Nereti ir sastopamas situācijas, kad ES reģistrētam klientam tiek pārdota prece vai sniegts pakalpojums, kuru jāatspoguļo PVN deklarācijas pielikumā PVN1-III. Kā to paveikt?

1. Veidojot kontakta kartīti ES klientam (Realizācija > Reģistri > Kontakti), mēs vienmēr sadaļā Kontaktinformācija aizpildām lauku Valsts”, jo tā vērtība cieši saistīta ar PVN zonu, kuru programma izmantos PVN deklarācijas aizpildīšanai.

Kontakta kartītes sadaļā Kompānija uzreiz būs redzama PVN zona un laukā “Realizācijas PVN kods” ir iespēja ievietot PVN likmi, ar kuru tiek veidoti visi rēķini pēc noklusējuma (piemērā lejā, PVN kods ir “ES0R”).

 

2. Sistēma > Iestatījumi > Personu grupa ir jāpievieno Darbību “Ļaut mainīt PVN zonu rēķinā” – konkrētai personai (darbiniekam) piešķir tiesības veikt izmaiņas PVN zonā, veidojot rēķinu.

 

3. Realizācija > Reģistri > Rēķini – veidojot rēķinu ES klientam par iekšzemes (Latvijas) darījumu, būs jāizdara manuāli divas lietas:
  • sadaļā Rēķ. adrese, jānomaina PVN zonu uz vietējo (piemērā lejā, PVN zona “iekš ES” tiek nomainīta uz “Vietējā”)

  • jānomaina PVN kodu uz vietējo sadaļā Nosac. (piemērā, lejā ES zonas PVN kods “ES0R” tiek nomainīts uz vietējo “21R”).

Saglabājiet un Grāmatojiet rēķinu.

NB! Iegrāmatotam rēķinam nevar nomainīt PVN zonu. To var izdarīt tikai atgrāmatojot rēķinu.

4. Veidojot PVN taksācijas perioda deklarāciju (Finanses > Atskaites > PVN taksācijas perioda deklarācija), neskatoties uz to, ka oriģināli un pēc noklusējuma klients joprojām paliek no ES zonas, rēķins atšifrēsies PVN deklarācijas pielikumā PVN1-III.

Gadījumā, ja ES klientam taksācijas periodā bija izrakstīti citi arī rēķini ar ES zonas PVN, tie atšifrēsies PVN deklarācijas pielikumā PVN2.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus