Ātrā meklēšana!

Kā Loģistikas modulī aizpildīt iestatījumu “Kontējumu sastādīšana noliktavai”?Atjaunināts 08. maijs 2020

Iestatījums “Kontējumu sastādīšana noliktavai” atrodas Loģistikas modulī. Iestatījuma lauki:

Noliktava
Noliktavas kontroles konts. Ja izmaksu uzskaite tiek veikta Finanšu modulī, tad šis konts tiek debetēts, pieņemot preci noliktavā, bet kreditēts, apstiprinot Rēķinu vai Nosūtīšanu, ar nosacījumu, ka atbilstošajai Noliktavai vai Produktu klasei nav nozīmēts konts.
Vairāk par to var izlasīt pie Izmaksu uzskaites iestatījumiem.

Ieņēmumi no noliktavas kustības, Zaudējumi no noliktavas kustības 
Šajos kontos tiek reģistrētas preču vērtības izmaiņas, kas rodas saistībā ar Noliktavas kustību, pārvietojot preces no vienas noliktavas uz otru. Pēc noklusējuma Noliktavas zaudējumu konts tiek debetēts arī ar Norakstīšanu noliktavā, bet Noliktavas peļņas konts tiek kreditēts ar apkalpošanas funkciju “Inventarizācijas salīdzināšana”.

Noliktavas izmaksas Latvija, ES, eksports 
Izmaksu konts, kas tiek izmantots, izsūtot preces no noliktavas. Ja tiek izmantota izmaksu uzskaite, tad šis konts tiek debetēts, apstiprinot Rēķinu vai Nosūtīšanu, ar nosacījumu, ka atbilstošajai Produktu klasei nav piešķirts Izmaksu konts. Nozīmē trīs Izmaksu kontus – vienu katrai pievienotās vērtības nodokļa zonai.

Iekšējās noliktavas pārvietošana 
Šajā kontā tiek reģistrētas preču vērtības izmaiņas, kas rodas saistībā ar preču kustību, pārvietojot preces no vienas noliktavas uz otru.

Ražošanas izmaksas 
Šeit norādītais konts tiek kreditēts Ražošanas materiālu izdevumu apmērā, bet debetēts saražotā Produkta summas apmērā, apstiprinot Ražošanas ierakstu. Ar nosacījumu, ka attiecīgajai Noliktavai vai Produktu klasei nav nozīmēts Noliktavas konts.

Ražošanas darba izmaksas
Šis konts tiek kreditēts darba izmaksu apmērā, apstiprinot Ražošanas ierakstu. Parasti tās ir darbaspēka izmaksas par komplekta izveidošanu.

Atgrieztā preces 
Ja klients atgriež preci, tad tas tiek reģistrēts Atgriezto preču reģistrā. Apstiprinot un saglabājot ierakstu, tiek kreditēts dotais konts, izņemot gadījumā, ja Produkts pieder Produktu klasei ar Izmaksu kontu un Izmaksu uzskaites iestatījumos ir atzīmēta izvēle “Reģistrējot izmantot produktu klases”.

Piegādātājiem atgrieztā prece 
Atgriežot preci piegādātājam, tiek izveidots ieraksts iestatījumā “Piegādātājiem atgrieztās preces”. Apstiprinot un saglabājot ierakstu, tiek debetēts dotais konts,
ar nosacījumu, ka zemāk nav atzīmēta izvēle “Piegādātājiem atgrieztās preces no konta noliktavas ienākuma”.

Piegādātājiem atgrieztās preces no konta noliktavas ienākuma 
Atgriežot preci piegādātājam, tiek izveidots ieraksts iestatījumā “Piegādātājiem atgrieztās preces”. Parasti atbilstošais ieraksts tiek izveidots no reģistrētas Noliktavas saņemšanas, pieņemot Produktu noliktavā. Apstiprinot un saglabājot preces atgriešanu, tiek debetēts iepriekš norādītais “Piegādātājiem atgrieztās preces” konts, vai arī, ja ir atzīmēta dotā izvēle, tad tiek debetēts ar sākotnējo Noliktavas ienākumu kreditētais Noliktavas ienākuma kontroles konts. 
Preču atgriešanu piegādātājiem var sastādīt arī pie Pirkuma pasūtījumiem. Šajā gadījumā dotās izvēles atzīmēšana nozīmē to, ka tiek debetēts atbilstošās Produktu klases Noliktavas ienākuma kontroles konts (ja Izmaksu uzskaites iestatījumā ir atzīmēta izvēle “Reģistrējot izmantot produktu klases”) vai arī iestatījuma “Noliktavas ienākuma izmaksas” kartē atzīmētais Noliktavas ienākuma kontroles konts.

Kontēt cenas starpību 
Vairāk par šo iespēju lasi ŠEIT.

Noliktavas ienākuma kontrole, Igaunija, ES, imports 
Kontroles konts, kas tiek izmantots ienākušās preces reģistrēšanai, pirms ir atsūtīts un reģistrēts Pirkuma rēķins. Šis konts tiek kreditēts, apstiprinot Noliktavas ienākumu (ja attiecīgajai Produktu klasei nav noteikts Noliktavas ienākuma kontroles konts), bet šis konts tiek debetēts, apstiprinot no Pirkuma pasūtījumiem sastādītos Pirkuma rēķinus (atkarībā no Pirkšanas virsgrāmatas Pirkuma rēķina iestatījumos izvēlētā veida, kādā Pirkuma pasūtījuma rindas tiek pārnestas uz Pirkuma rēķinu). Nozīmē trīs Noliktavas ienākuma kontus – vienu katrai pievienotās vērtības nodokļa zonai.
Vairāk par šo funkciju lasi pie Izmaksu uzskaites iestatījumiem.

Noliktavas ienākuma transporta izmaksas 
Šeit tiek reģistrētas transporta izmaksas, kas saistītas ar preču saņemšanu. Šis konts tiek kreditēts, apstiprinot Noliktavas ienākumu.

Muitas izmaksas 
Šeit tiek reģistrētas muitas izmaksas, kas saistītas ar preču saņemšanu. Šis konts tiek kreditēts, apstiprinot Noliktavas ienākumu.

Papildu izmaksas 
Īpašs izmaksu konts, kurā tiek reģistrētas dažādas ar preču saņemšanu saistītas papildu izmaksas no Noliktavas ienākumu un Atgriezto preču rindu Papildu izmaksu lauka. Šis konts tiek kreditēts, apstiprinot Noliktavas ienākumus un Atgrieztās preces.

Noliktavas ienākuma izmaksu kontrole 
Šajā kontā tiek reģistrētas papildu izmaksas, kas saistītas ar preču saņemšanu (no Noliktavas ienākuma Papildu izmaksu kartes un Noliktavas ienākuma rindu H iedaļas). Konts tiek kreditēts, apstiprinot Noliktavas ienākumu. Papildu izmaksu kontiem var piešķirt nosaukumu Noliktavas moduļa iestatījumos “Paša aprakstītie lauki” – “Papildu izmaksas”.

Nosaki Cenu atšķirību kontus arī tad, ja neizmanto Cenu atšķirību funkciju. Ja, ievadot Noliktavas ienākumu, kurā ir atsevišķi norādītas Transporta un/vai Muitas izmaksas (kājenē) un/vai Papildu izmaksas (Papildu izmaksu kartē), un sadalot šīs izmaksas starp Produkta rindām, kaut kāda summa paliek pāri, tad šis atlikums pēc Noliktavas ienākuma apstiprināšanas un saglabāšanas tiek reģistrēts atbilstošajā Cenu atšķirību kontā. Vairāk par to lasi ŠEIT.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Paldies par atsauksmēm!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus