Ievadiet atslēgas vārdu vai skatiet zemāk atrodamo tēmu izvēli

Atjaunots 25. augusts 2023

Kā Loģistikas modulī aizpildīt iestatījumu “Kontējumu sastādīšana noliktavai”?

Modulis Loģistika > Iestatījums Kontējumu sastādīšana noliktavai.

Noskatieties video vai lasiet aprakstu zemāk.

 

Iestatījuma lauki:

Noliktavas konts
Noliktavas kontroles konts. Ja izmaksu uzskaite tiek veikta Finanšu modulī, tad šis konts tiek debetēts, pieņemot preci noliktavā, bet kreditēts, apstiprinot Rēķinu vai Nosūtīšanu (ar nosacījumu, ka atbilstošajai Noliktavai vai Produktu klasei nav piesaistīts konts). Vairāk par to var izlasīt pie Izmaksu uzskaites iestatījumiem.

Ieņēmumi no noliktavas kustības, Zaudējumi no noliktavas kustības 
Šajos kontos tiek reģistrētas preču vērtības izmaiņas, kas rodas saistībā ar Noliktavas kustību, pārvietojot preces no vienas noliktavas uz otru. Pēc noklusējuma Noliktavas zaudējumu konts tiek debetēts arī ar Norakstīšanu noliktavā, bet Noliktavas peļņas konts tiek kreditēts ar apkalpošanas funkciju Inventarizācijas salīdzināšana.

Noliktavas izmaksas Latvija, ES, ārpus ES 
Izmaksu konts, kas tiek izmantots, izsūtot preces no noliktavas. Ja tiek izmantota izmaksu uzskaite, tad šis konts tiek debetēts, apstiprinot Rēķinu vai Nosūtīšanu (ar nosacījumu, ka atbilstošajai Produktu klasei nav piešķirts Izmaksu konts). Piesaista trīs Izmaksu kontus – vienu katrai pievienotās vērtības nodokļa zonai.

Iekšējās noliktavas pārvietošana 
Šajā kontā tiek reģistrētas preču vērtības izmaiņas, kas rodas saistībā ar preču kustību, pārvietojot preces no vienas noliktavas uz otru.

Ražošanas izmaksas 
Šeit norādītais konts tiek kreditēts Ražošanas materiālu izdevumu apmērā, bet debetēts saražotā Produkta summas apmērā, apstiprinot Ražošanas ierakstu. Ar nosacījumu, ka attiecīgajai Noliktavai vai Produktu klasei nav piesaistīts Noliktavas konts.

Ražošanas darba izmaksas
Šis konts tiek kreditēts darba izmaksu apmērā, apstiprinot Ražošanas ierakstu. Parasti tās ir darbaspēka izmaksas par komplekta izveidošanu.

Atgrieztā preces 
Ja klients atgriež preci, tad tas tiek reģistrēts Atgriezto preču reģistrā. Apstiprinot un saglabājot ierakstu, tiek kreditēts dotais konts (izņemot gadījumā, ja Produkts pieder Produktu klasei ar Izmaksu kontu un Izmaksu uzskaites iestatījumos ir atzīmēta izvēle “Reģistrējot izmantot produktu klases”).

Piegādātājiem atgrieztā prece 
Atgriežot preci piegādātājam, tiek izveidots ieraksts iestatījumā Piegādātājiem atgrieztās preces. Apstiprinot un saglabājot ierakstu, tiek debetēts dotais konts (ar nosacījumu, ka zemāk nav atzīmēta izvēle “Piegādātājiem atgrieztās preces no konta noliktavas ienākuma”).

Piegādātājiem atgrieztās preces konts no preču saņemšanas
Atgriežot preci Piegādātājam, tiek izveidots ieraksts iestatījumā Piegādātājiem atgrieztās preces. Parasti atbilstošais ieraksts tiek izveidots no reģistrētas Preču saņemšanas. Apstiprinot un saglabājot preces atgriešanu, tiek debetēts iepriekš norādītais “Piegādātājiem atgrieztās preces” konts, vai arī, ja ir atzīmēta dotā izvēle, tad tiek debetēts ar sākotnējo Preču saņemšanu kreditētais Preču saņemšanas kontroles konts.
Preču atgriešanu piegādātājiem var sastādīt arī pie Pasūtījumiem. Šajā gadījumā dotās izvēles atzīmēšana nozīmē to, ka tiek debetēts atbilstošās Produktu klases Preču saņemšanas kontroles konts (ja Izmaksu uzskaites iestatījumā ir atzīmēta izvēle “Reģistrējot izmantot produktu klases”) vai arī iestatījuma Noliktavas ienākuma izmaksa logā atzīmētais Preču saņemšanas konts.

Kreditoru, Es piegādātāju, ārpus ES piegādātāju starpkonts
Kontroles konts, kas tiek izmantots ienākušās preces reģistrēšanai, pirms ir atsūtīts un reģistrēts Ienākošais rēķins. Šis konts tiek kreditēts, apstiprinot Preču saņemšanu (ja attiecīgajai Produktu klasei nav noteikts Noliktavas ienākuma kontroles konts), bet šis konts tiek debetēts, apstiprinot no Pasūtījumiem sastādītos Ienākošos rēķinus.
Vairāk par šo funkciju lasiet pie Izmaksu uzskaites iestatījumiem.

Piegādes izmaksas
Šeit tiek reģistrētas piegādas izmaksas, kas saistītas ar Preču saņemšanu. Šis konts tiek kreditēts, apstiprinot Noliktavas ienākumu.

Muitas papildizmaksas
Šeit tiek reģistrētas muitas izmaksas, kas saistītas ar Preču saņemšanu. Šis konts tiek kreditēts, apstiprinot Preču saņemšanu.

Papildu izmaksas
Īpašs izmaksu konts, kurā tiek reģistrētas dažādas ar preču saņemšanu saistītas papildu izmaksas no Preču saņemšanas un Atgriezto preču rindas Papildu izmaksu lauka. Šis konts tiek kreditēts apstiprinot Preču saņemšanu un Atgrieztās preces.

Vai šis raksts bija noderīgs? Jūsu novērtējums palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Paldies par novērtējumu! Ja vēlaties, varat pievienojiet savu komentāru un kontaktinformāciju, lai mēs varētu ar Jums sazināties.
Paldies par novērtējumu!
Neizdevās nosūtīt komentāru

Beidziet tērēt laiku papīra čeku kārtošanai – digitalizējiet tos!

23. aprīlis 2024

Kur jums atrodas mapīte ar… Lasīt tālāk

Datos balstīti lēmumi: panākumu atslēga uzņēmuma vadībā

09. aprīlis 2024

Uzņēmuma datu analīze ir priekšnoteikums… Lasīt tālāk

Biznesa vadības sistēmu integrāciju pievienotā vērtība

28. februāris 2024

Pētījumi liecina – uzņēmuma digitalizācija… Lasīt tālāk