Ātrā meklēšana!

Kā veidot cenas pēc daudzuma intervāliem?Atjaunināts 22. marta 2023

Dažreiz ir vajadzība noteikt preču cenu atkarībā pēc pasūtītā daudzuma (piemēram, pērkot lielāku daudzumu piedāvāt zemāku cenu). Lai būtu iespēja iestatīt Cenu pēc daudzuma, jāatver modulis Pārdošanas vadība > Iestatījumi > Cenas pēc daudzuma > Veidot – jaunu ierakstu.

 


Artikuls – jāizvēlas Artikuls, kuram vēlaties piemērot šo iestatījumu. Piemēram, Artikuls “Burvju nūjiņa”, kods: BN. Galvenais uzsvars ir uz intervālu, kurā tiek piemērotas cenu izmaiņas izvēlētajam Artikulam.
Pirmajā rindā jāievada daudzums 1, kur cena būs vienāda ar Artikula vienības cenu. Tālāk jāievada daudzums, no kura sākot tiks piemērota cita cena.
Piemēram, ja norādāt, ka sākot ar daudzumu 5 cena būs 0.50 eur, bet sākot no 10 gab. – 0.20 eur, tad, izrakstot rēķinu ar daudzumu 7, programmatūra ņems vērā vienības cenu, kas atbilst intervālam 5 – 9 (0.50 eur).

Cenu lapa – jāizvēlas iepriekš izveidota Cenu lapu, kas tiks sasaistīta ar izveidoto iestatījumu. Lai pievienotu jaunu Cenu lapu, atveriet lauka izvēlni ar lupu vai Ctrl +Enter taustiņu kombināciju un nospiediet pogu “Jauns” vai pievienojiet jauno Cenu lapu ejot uz moduli Pārdošanas vadība > Reģistri > Cenu lapas.

Kods – cenu lapas kods, kas var bū tāds pats kā Artikula kods, bet tas nav obligāti
Rindas veids –  izvēlieties Artikuls
Artikuls/artikulu gr. – izvēlieties vajadzīgo Artikulu no saraksta (piemērā artikuls “Burvju nūjiņa”)
Tips  Daudzuma Atlaide

NB! Kad iestatījums ir saglabāts, tad izrakstot rēķinu sadaļā “Cenu lapa”, laukā “Cenu lapa” ir jābūt ievietotai izveidotajai cenu lapai.


Artikuli ar intervālu

Ja esat pakalpojumu sniedzējs (piem. grāmatvedības uzņēmums), tad var būt situācijas, kad vajadzīgs izrakstīt rēķinus par konkrētu operāciju skaitu, kura cena ir līgumā noteikta pēc intervāla. Tad varat rīkoties sekojoši:
1. Izveidojiet Artikulus katram intervālam. Varat Artikulus pievienot vienai grupai, kurā nodefinēti iestatījumi kontiem un PVN kodiem.
2. Veidojot rēķinu, ievietojiet attiecīgo Artikulu.
3. Ja izmantojot līgumu funkciju no moduļa Norēķini pēc līgumiem, tad līguma ierakstā vajadzētu ielikt konkrēto Artikulu.

Informāciju par ierakstu skaitu un grāmatojumu skaitu ir iespējams atrast modulī Finanses > Atskaites > Operāciju žurnāls, nodefinējot specifikācijas logā konkrēto periodu.

Lasiet vēl:
Kā izveidot Cenu lapu?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus