Ātrā meklēšana!

Kas ir autogrāmatojumi?Atjaunināts 06. aprīļa 2023

Autogrāmatojumi ir uzskaites veidne (grāmatojuma paraugs), kuru izmanto, lai vienkāršotu tāda paša veida darījuma (grāmatojuma) ievadīšanu.

Autogrāmatojumi tiek izmantoti Grāmatojumos, Simulācijās, Ienākošos rēķinos un Avansa norēķinos.

Ja kāds noteikta veida darījums tiek veikts atkārtoti, ir iespējams izveidot automātisko veidni, kas satur periodiskus datus, piemēram, noteiktu debeta un kredīta kontu kombināciju vai objektu piešķiršanu.

Ikreiz, kad ir jāievada šāda veida darījums, izmantojiet automātisko grāmatojumu, lai ierakstā iekļautu periodiskos datus (piemēram, debeta un kredīta kontus). Tas izveidos gatavu ierakstu, izņemot datus, kas ir unikāli konkrētajai situācijai, darījumam.

Autogrāmatojumus var, piemēram, izmantot īres maksājumiem, algu maksājumiem, reprezentācijas ierakstiem un citiem ierakstiem veidošanai. Tādējādi automātiskie grāmatojumu ieraksti var ietaupīt darbu, laiku un nodrošinās, ka katru reizi tiek izmantoti pareizie konti un Objekti.

Finanses > Iestatījumi > Autogrāmatojumi

Lai izveidotu jaunu ierakstu, noklikšķiniet uz izvēlnes Veidot > Jaunu ierakstu – automātiskie grāmatojumi. Kad autogrāmatojums ir ievadīts, saglabājiet to, noklikšķinot uz pogas “Saglabāt” un aizveriet logu.

Kods – ļauj identificēt konkrētu grāmatvedības ierakstu veidni. Tas var būt līdz desmit rakstzīmēm garš. Katrai autogrāmatojuma veidnei jāpiešķir savs kods, kurš nedrīkst sakrist ar konta numuru.

Ievadot grāmatojumu Finanšu modulī, konta numura laukā jānorāda atbilstošā autogrāmatojuma numurs.

Kad ir nepieciešams Grāmatojumā, Simulācijas, Ienākoša rēķina vai Avansa norēķina ierakstā izmantot autogrāmatojumu, ievadiet šo kodu laukā Konts pirmajā tukšajā rindā. Nospiežot taustiņu Tab vai Return, autogrāmatojuma ieraksta režģī definētie dati tiks piemēroti ierakstam Grāmatojums, Simulācija, Ienākoša rēķins vai Avansa norēķins.

  • Piemēram, tika izveidots autogrāmatojums ar kodu ALGA un veidojot jaunu Grāmatojumu, tas tiks ievietots laukā “Konts” pirmajā tukšajā rindā un uzspiesta poga Enter vai Return vai Tab.

Nosaukums –  Piešķiriet autogrāmatojuma veidnei aprakstošu nosaukumu, piemēram, ‘Automašīnas (vieglās) – Ienākošie rēķini 50/50’. Nosaukums būs redzams pārskata logā Autogrāmatojumi.

Konts – Tiek izmantots saraksts no reģistra Konti modulī Sistēma/Finanses. Katrā rindā ievadiet atbilstošās veidnes konta numuru.

Izmantojot veidni, šajā laukā varat ievadīt restīti (#), lai norādītu, ka konta numurs, apraksts un summa jākopē no grāmatojuma iepriekšējās rindas.

Šajā laukā var ievadīt izsaukuma zīmi (!), lai norādītu, ka, veidojot autogrāmatojumu, ieraksta iepriekšējā rinda jāpārraksta.

  • Piemēram, tika izveidots autogrāmatojums ar kodu A (Automašīnas (vieglās) – Ienākošie rēķini 50/50) un veidojot jaunu Ienākoša rēķina ierakstu, pirmajā tukšajā rindā tiek aizpildīti pamatdati, otrajā rindā tiek ievietots kods A laukā “Konts”  un uzspiesta poga “Enter”.

Rezultātā, balstoties uz autogrāmatojuma formulu, programma sadalīja izdevumus pēc norādītājiem procentiem un izmantoja attiecīgo Kontu un Objektu.

Jebkuru autogrāmatojumu varat savienot ar konkrētu konta numuru. Konta kartītē, laukā “Autogrām.” (modulī Sistēma vai  Finanses) ievadiet autogrāmatojuma kodu. Grāmatojuma logā ievadot konta numuru, nākamajās rindās automātiski tiks ievietots autogrāmatojums.

Apraksts – Laukā ievadiet katra grāmatojuma aprakstu. Lai to pārkopētu no iepriekšējās rindas, varat ievadīt restīti (#).

Debets, Kredīts  – Atbilstošajā laukā var ievadīt konkrētu summu (piemēram, algu vai īres maksu) vai arī procentuālo lielumu ar procentu (%) zīmi (piem., 30%). Tādā gadījumā autogrāmatojums aprēķinās procentus no iepriekšējās ieraksta rindas summas. Ja ievadāt skaitli ar divām procentu zīmēm (piem., 30%%), procentu aprēķina rezultāts tiks noapaļots līdz tuvākajam veselajam skaitlim.

Ir iespējams arī veidot sarežģītāku formulu. Piemēram, izdevumu sadalīšana par struktūrvienībām.

Varat sabalansēt grāmatojuma visu iepriekšējo rindu summas, ievadot vienādības zīmi (=) laukā “Debets” vai ‘Kredīts’, kā norādīts piemērā augšā.

PVN-kd –  Tiek izmantots saraksts no reģistra PVN kodi modulī Finanses.
Pēc noklusējuma PVN kods attiecīgajā ieraksta rindā tiks ņemts no attiecīgā konta ieraksta kā parasti. Ja jums ir nepieciešams pārrakstīt šo noklusējuma vērtību vai ja attiecīgajā Konta ierakstā nav noklusējuma ievadīts PVN kods, ievadiet šeit jauno PVN kodu. Varat arī ievadīt zīmi #, ja PVN kods ir jākopē no iepriekšējās ieraksta rindas (Kontam ir jābūt ! vai #).

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus