Ātrā meklēšana!

Kas ir pamatlīdzekļu grupas?Atjaunināts 04. jūlija 2023

Katrs pamatlīdzeklis jāiedala kādā pamatlīdzekļu grupā, bet katra grupa jāpiesaista noteiktai pamatlīdzekļu kategorijai. Pamatlīdzekļu kategorijas nosaka pārvērtēšanu grāmatošanas veidu Finanšu modulī (t.i., izmantotos kontus) Ievadot jaunus līdzīgus pamatlīdzekļus, to iedalīšana vienā grupā nodrošinās to, ka pamatlīdzekļiem tiks izmantota vienāda nolietojuma metode un objekti. Šādu pamatlīdzekļu nolietojuma aprēķināšanai tiks izmantota viena un tā pati formula. Noklusējuma parametrus var mainīt katram pamatlīdzeklim atsevišķi.

Kods
Norādiet kodu, pēc kura pamatlīdzekļu grupu varēs identificēt Pamatlīdzekļu moduļa reģistros un atskaitēs. Iespējams ievadīt līdz 20 rakstzīmēm garu kodu. Ir iespējams izmantot gan burtu (piem. AUTO), gan ciparu (piem. kontu) kombinācijas.
Slēgts
Atzīmējiet šo izvēles rūtiņu, ja pamatlīdzekļu grupa vairs netiks izmantota. Slēgtās grupas būs redzamas ‘Pamatlīdzekļu grupas Pārskats’ loga sarakstā, taču ne funkcijas ‘Ievietot Speciāli’ sarakstā. Šādai grupai piederošie pamatlīdzekļi joprojām tiks iekļauti atskaitēs, ja vien to ierakstos nebūs atzīmēta izvēles rūtiņa ‘Slēgts’. Slēgtu grupu var “atslēgt” jebkurā laikā.
Apraksts
Šeit ievadītais komentārs tiks rādīts funkcijas ‘Ievietot Speciāli’ sarakstā: tam jābūt pietiekami precīzam, lai jebkurš lietotājs varētu izvēlēties pareizo pamatlīdzekļu grupu.
Kategorija
Ievietot Speciāli    Pamatlīdzekļu moduļa sagatavošana Pamatlīdzekļa kategorijas
Katrai pamatlīdzekļu grupai jāpiesaista kategorija. Tā noteiks, kā noteiktā grupā ietilpstošie pamatlīdzekļi tiks grāmatoti Finanšu modulī (t.i., kuri konti tiks izmantoti).
Ievērojiet, ka atsevišķa pamatlīdzekļa ierakstā nevar norādīt kategoriju. Tāpēc, lai varētu veikt nolietojuma aprēķināšanu, katram pamatlīdzeklim jāietilpst kādā grupā, bet katra grupai jāpiesaista atbilstošai kategorijai.

Daļa no grupas
Šis lauks netiek izmantots.

Nol.met. 1, Nol.met. 2
Ievietot Speciāli    Pamatlīdzekļu moduļa sagatavošana Nolietojuma metodes
Nolietojuma metode nosaka to, kā tiks aprēķināts pamatlīdzekļa nolietojums. Katram pamatlīdzeklim var norādīt divas metodes.
Ja vienā vai abos laukos ir norādīta nolietojuma metode, tā tiks automātiski ievietota atbilstošajos pamatlīdzekļa ieraksta laukos, tiklīdz tas tiks piesaistīts noteiktai grupai.
Objekti
Ievietot Speciāli    Finanšu/Sistēmas moduļa reģistrs Objekti
Ja šeit ir norādīts objekts, tas tiks automātiski ievietots pamatlīdzekļa ierakstā, tiklīdz to piesaistīs konkrētajai grupai. Iespējams ievadīt vairākus objektus, atdalītus ar komatu.
Komentārs
Šajā laukā var norādīt papildu komentārus par pamatlīdzekļu grupu. Tas netiks automātiski ievietots to pamatlīdzekļu ierakstos, kuri pieder konkrētajai grupai.
Neiekļaut atskaitēs
Atzīmējiet šo izvēles rūtiņu, ja konkrētai grupai piederošos pamatlīdzekļus nevēlaties rādīt atskaitēs, piemēram, Nolietojuma atskaitē.
Uzkrātais nolietojums
Atskaitē pēc noklusējuma pamatlīdzekļi tiek uzskaitīti atsevišķi katrs savā rindā. Atzīmējiet izvēles rūtiņu, ja vēlaties šai grupai piederošos pamatlīdzekļus atskaitē rādīt kopā vienā rindā.
Pamatlīdzekļu tips
Norādiet to pamatlīdzekļu tipu, kādi ietilps šajā grupā. Tas nepieciešams tikai informatīviem nolūkiem: tas neietekmēs nolietojuma aprēķināšanas veidu.
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus