Ātrā meklēšana!

Kā izmantot Objektus?Atjaunināts 20. janvāra 2023

Kādā nolūkā var izmantot Objektus?

Programmā Objektus var izmantot, lai klasificētu kontus un strukturētu atskaites. Tā vietā, lai izveidotu garu kontu plānu ar dažādiem kontiem un apakškontiem, var izmantot Objektus.

Pēc noklusējuma Objektus var noteikt Klientiem, Artikuliem, Piegādātājiem, Realizācijas rēķiniem un Grāmatojumiem. Ja Klientam ir noteikts Objekts, tad tas tiek automātiski pārnests uz visiem šī Klienta rēķiniem un uz to pamata veiktajiem grāmatojumiem. Tas ļauj veidot pārdošanas atskaites par konkrēto Objektu. Objekti ļauj uzņēmumā veikt detalizētu izmaksu uzskaiti.

Objektus var izmantot daudzu atskaišu veidošanā. Piemēram, ja uzņēmumā ir vairākas ieņēmumu struktūrvienības un dažādu struktūrvienību ieņēmumu un izdevumu atšķiršanai tiek izmantoti Objekti, tad ir iespējams katrai ieņēmumu struktūrvienībai veidot atsevišķu peļņas atskaiti.

Kā izveidot Objektus?

Ierakstu laukā “Objekts” tiek ievadīti visi tie objekti, kas vienmēr ir saistīti ar ievadāmo ierakstu. Piemēram: Lai iegūtu pārskatu par darbinieka Jāņa izdevumiem, kā objekts ir ievadīts darbinieks JANIS. Katru reizi kad darbiniekam Jānim būs izdevumi, tiks ievadīts objekts JANIS. Ja vēlaties arī uzzināt visas nodaļas kopējos izdevumus, tad Jāņa izdevumi ir vienlaicīgi arī viņa nodaļas izdevumi.
Tāpēc lai būtu pārskats par visas nodaļas izdevumiem, līdzās objektam JANIS ir jāatzīmē arī objekts NOD1 (Jānis strādā nodaļā Nr. 1). Lai nebūtu jāveic dubulta ievadīšana, tad objekta JANIS kartē kā Objekti ir jāiestata NOD1. Tādējādi, ievadot objektu JANIS grāmatojumā vai piegādātāju rēķinā, tiek automātiski ievadīts arī objekts NOD1. Var būt arī vairāki hierarhiskie objekti. Šajā gadījumā objekti tiek atdalīti ar komatu.

Ir jāņem vērā, ka hierarhiskie objekti parādās tikai grāmatojumos un piegādātāju rēķinos. Ievadot objektu realizācijas rēķinā, saistītais objekts uzreiz neparādās, taču grāmatojumā, kas veidojas realizācijas rēķina rezultātā – parādās saistītie objekti.
Realizācijas moduļa atskaites var apskatīt tikai par rēķinos redzamajiem objektiem. Finanšu moduļa atskaitēs ir redzami grāmatojumos uzrādītie objekti.

Lasiet vēl:
Alga pa objektiem
Kā izveidot darba līguma izmaiņas ar/bez Objektiem?
Kā izveidot apgrozījuma atskaiti klientiem vai piegādātājiem?

Atslēgvārdi:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus