Ātrā meklēšana!

Kas ir strukturētais artikuls?Atjaunināts 29. decembr 2022

Strukturētais artikuls ir tāda veida izstrādājums, kuru jūsu uzņēmums saliek kopā no šim nolūkam iegādātām detaļām/ komponentēm. Ir iespējams izmantot divu veidu komplektētos produktus:

A) tos, kuri tiek salikti izsūtīšanas brīdī;

B) tos, kuri tiek komplektēti agrāk un kas līdz izsūtīšanai tiek glabāti noliktavā.

 

A) Ja produkts tiek komplektēts izsūtīšanas brīdī, tad ir jāreģistrē Strukturētais artikuls (modulis Realizācija > Reģistri > Artikuli). Piemēram, pārdošanai veikalā ir jāsakomplektē Skolēna komplekts.

1. Solis – modulis Realizācija > Reģistri > Specifikācijas > Veidot – Jauna specifikācija. Tas ir ieraksts no kā sastāvēs Skolēna komplekts.

  • Tabulā jāievieto Noliktavas artikulusno saraksta, izmantojot funkciju “Ievietot speciāli” (Ctrl+Enter).
  • Kolonnā “Ieej.” jānorāda daudzumu katram artikulam, cik daudz gabali tiks iekļauti komplektā.
  • Saglabājiet ierakstu.

 

2. Solis – modulis Realizācija > Reģistri > Artikuli > Veidot – Jauns artikuls.

  • Jāizveido artikulu ar Artikula tipu – Strukturētais. Tieši šis artikuls sevī iekļaus visu iepriekš sagatavoto Skolēna komplektu. Šeit jānodefinē arī cena par šo komplektu.
  • Sistēma jums neatļaus Saglabāt ierakstu, kamēr netiks aizpildīts lauks Artikulu ierakstā, sadaļā Specifikācija.

  • Laukā “Specifikācija” jāievieto nosaukums iepriekš sagatavotajam komplektam, kas tika izdarīts 1. Solī.
  • Ir iespējams arī atzīmēt “Ievietot sastāvdaļas ievadot” – atzīmējot to, ievietojot Artikulu “SKKOMP_1” Piedāvājumā, Klientu pasūtījumā utt. tiks atspoguļotas komplekta sastāvdaļas.

Ja neatķeksēt šo funkciju Piedāvājums izskatīsies šādi:

Pēc Specifikācijas ievietošanas, Saglabājiet ierakstu.

 

3. Solis – modulis Realizācija > Reģistri > Specifikācijas > jāpapildina Skolēna komplekta Specifikācijas ierakstu ar vienu rindu.

  • Iepriekš specifikācijā tika norādītas komplekta sastāvdaļas. Tagad lai pabeigtu specifikāciju, jānorāda Artikuls, zem kurā visas šīs sastāvdaļas tiks ietvertas. Tāpēc šajā piemērā tabulā jāievieto Artikulu “SKKOMP_1”, kurz tika izveidots 2. Solī.
  • Saglabājiet Specifikācijas ierakstu un tagad varat veidot klienta piedāvājumu, klienta pasūtījumu utt.

Programmā netiek veikta šādu produktu noliktavas stāvokļa uzraudzība. Tas nozīmē, ka Noliktavā tiek atspoguļotas un glabātias komplekta sastāvdaļas nevis pats SKKOMP_1 artikuls. Kad Skolēna komplekts tiek izsūtīts, tad atbilstoši tiek samazināts tā atsevišķo komponentu noliktavas stāvoklis.


B) Ja jums ir ražošana, un jūs veidojat komplektus no produkcijas, kuru paši saražojāt, tad jāizmanto Ražošanas modulis. Princips komplektēšanai paliek līdzīgs, izņemot to, ka Artikuls, zem kura tiks saliktas komplekta sastāvdaļas, būs ar Artikula tipu “Noliktavas”.

Piemēram, kad Bungu komplekts tiek salikts kopā modulī Ražošana > Reģistri > Ražojumi, tad tā komponentu noliktavas stāvoklis tiek automātiski samazināts, bet Bungu komplekta noliktavas stāvoklis tiek palielināts.

Abos gadījumos ar komplektējamo artikulu ir saistīta Recepte, ar kuru tiek noteikts izmantojamo komponentu daudzums. Recepte ir redzama artikula kartiņas laukā “Specifikācija”.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus