Ātrā meklēšana!

Lietotāja piekļuves tiesībasAtjaunināts 11. oktobr 2022

Lietotājs – darbinieks, kas var pieslēgties sistēmai (ir validēts pieslēgšanās epasts).
Persona – grāmatvedības nolūkā izveidots ieraksts, lai, piemēram, konkrētam darbiniekam izveidotu Avansa norēķina ierakstu. Abos gadījumos tiks izveidots ieraksts Sistēmas moduļa Personas reģistrā.

Lai izveidotu jaunu personu:

1. Jādodas uz moduli Sistēma > reģistri Personas > Veidot > Jaunu personu.

Formas laukos obligāti jāievada:

Paraksts – parasti 3 burtu saīsinājums Vārdam un Uzvārdam, piemēram Jānis Kalns ar parakstu JKS
Pilns vārds – vārds, uzvārds
StandardID – darbinieka e-pasts (uz šo epastu tiks nosūtīts reģistrācijas pieprasījums, ja vēl nav veikta StandardID lietotāja reģistrācija )

2. Jānospiež poga “Saglabāt” un tad jānospiež “Veidot > Apstiprinājuma e-pastu” (ja vēl nav veikta StandardID lietotāja reģistrācija)

3. Tālāk jāseko instrukcijai ŠEIT sākot ar 4.punktu.


Lietotājam piekļuves tiesības veido Sistēmas modulī > Personas reģistrā, kā arī papildu tiesības tiek izsniegtas Personu grupas iestatījumā.

Personas reģistrā Lietotājam var izsniegt vai nu programmas bāzes pamata pilnu pieeju vai aizliegt piekļuvi pilnīgi visam (bez pieejas) un atļaut tikai atsevišķas darbības ar Personu grupas iestatījuma palīdzību.

Augstāk redzamā piemērā Lietotājam ir “Starta piekļuves līmenis – ar pilnu pieeju”, kas atļauj veikt visas nepieciešamās pamatdarbības, lai gan neiekļauj dažas īpašas darbības:

  • atgrāmatot ierakstus
  • piekļuve modulim “Datu bāzes apkalpošana”

Ja nepieciešams veikt papildus piekļuves tiesību pārvaldību, tas iespējams izmantojot Personu grupas iestatījumu, Sistēmas modulī:

Ja personai ir “Pilnas pieejas līmenis”, tad iespējams izveidot grupu, kas kādas konkrētas darbības vai datus liedz redzēt.

Ja personai ir “Bez pieejas līmenis”, tad iespējams izveidot grupu, kas dos tiesības redzēt un darboties tikai ar kādu konkrētu moduli, reģistru, iestatījumu, atskati, utt.

Katrā konkrētajā grupā ir iespējams piešķirt vai atņemt dažādas tiesības darbībai programmā. Lai piemērotu grupas uzstādījumus, kods (piemēram, ADMIN) ir jāievada Personas reģistrā pie Personas grupas. Personai iespējams izsniegt vairākas Personu grupu piekļuves tiesības, atdalot tās ar komatu.

Skatīt zemāk redzamo attēlu. Šajā piemērā noliktavas darbiniekam, kuram ir pilnas pieejas starta personas līmenis, tiek piemērota grupa, kas noslēgs pieeju algas un personāla moduļiem. No loģistikas moduļa būs iespējams redzēt visu izņemot preču norakstīšanas reģistru.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus