Sintija Kristapsone

Trīs atslēgas finanšu sirdsmieram

Kurš uzņēmumā rūpējas par finanšu kontroli? Tas ir komandas darbs! Viens no instrumentiem, kas var palīdzēt uzņēmumiem uzlabot savu finanšu pārvaldību ir ērta un pārskatāma avansa norēķinu pārskata iespēja. 

Vai droši zini, kā uzņēmuma nauda tiek tērēta? Tieši tāpēc, ir svarīgi turētu roku uz pulsa, lai operatīvi identificētu potenciālās problēmas un pieņemtu pārdomātākus lēmumus par avansa maksājumu politiku. 

Kontrole pār ikdienas procesiem 

Pirmā no trim atslēgām ir finanšu kontrole, kas ikdienas darbā palīdz ne vien sekot līdzi, kā nauda tiek tērēta, bet arī vai tā tiek izmantota atbilstoši uzņēmuma politikai un atbilstošajām procedūrām, piemēram, izsekojot izdevumiem pa kategorijām. Iespējams, ikdienā radušies tēriņi, kas būtu pārskatāmi vai optimizējami, bet ietaupīta nauda ir jaunas iespējas. 

kontrole

Lojālu darbinieku motivācija

Otra ir darbinieku motivācija. Tradicionāli izdevumu atmaksāšanas sistēmas tiek uzskatītas par sarežģītām un laikietilpīgām, radot darbiniekiem papildu birokrātisko slogu. Ja avansa norēķinu sistēma darbojas operatīvi, tas var būt īpaši noderīgi darbiniekiem, kuriem nākas segt izdevumus no savas kabatas.

Regulāri apkopojot datus un sekojot līdzi šiem procesiem, starp uzņēmuma vadību un darbiniekiem veidosies lojālas un savstarpējā uzticībā balstītas attiecības.Tas savukārt ir būtisks faktors uzņēmuma iekšējā klimata uzturēšanā.

 

Elastīga ilgtermiņa plānošana

Trešā atslēga ir atbildīga finanšu vadība. Efektīva budžeta plānošana palīdz kontrolēt izdevumus, nodrošināt līdzekļu pieejamību svarīgām iniciatīvām un izsekot progresam. Bet tā ir tikai viena daļa no atbildīgas finanšu vadības.

Rūpīga izdevumu uzskaite palīdzēs identificēt nevajadzīgus izdevumus, novērst iespējamu krāpšanu un nodrošināt, ka līdzekļi tiek izmantoti atbilstoši. Un ir svarīgi, ka uzņēmums spēj efektīvi darboties ilgtermiņā. Tas pozitīvi ietekmē arī attiecības, piemēram, ar sadarbības partneriem, parādot, ka šis ir uzticams un stabils uzņēmums.

budžeta plānošana

 Pārskati, kas atvieglos plānošanu

“Standard Books” un “Standard ERP” piedāvā plašas iespējas avansa norēķinu pārskatu sagatavošanai un analīzei, kas ievērojami atvieglo uzņēmuma finanšu plānošanu un kontroli.

Pārskatus var veidot divos veidos – kopējo un detalizētu. Ērta datu vizualizācija ļauj ātri iegūt ieskatu par visiem avansa norēķiniem kopumā vai veikt padziļinātu analīzi par konkrētiem izdevumiem.

parskats par A/N personam

Pārskatus var filtrēt un grupēt pēc dažādiem kritērijiem, piemēram, departamenta, darbinieka, izdevumu kategorijas, laika perioda u.c. Tas ļauj identificēt tendences, atrast neparastus izdevumus un pieņemt pārdomātus lēmumus par budžeta sadali.

Ātra un ērta datu iegūšana ir neatsverama priekšrocība. Pārskatus var izveidot vien ar dažiem vienkāršiem klikšķiem, bez nepieciešamības manuāli apkopot datus. Tas ietaupīs laiku un resursus, ļaujot koncentrēties uz svarīgākajiem uzdevumiem.

Vairāk par iespējām, uzzini šeit – https://excellent.lv/palidzibas-dienests/parskats-par-avansa-norekinu-personam/

BI rīki budžeta plānošanā – moderna un racionāla pieeja

14. Jūn 2024

Ziņas

Viens no galvenajiem finanšu direktora pienākumiem ir budžeta plānošana. Taču… Lasīt tālāk

Darbs no viensētas Kurzemē: ieguvumi un izaicinājumi

06. Jūn 2024

Ziņas

Bija saulaina diena, kad devos ceļā no Rīgas uz Kandavu,… Lasīt tālāk

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā

30. Mai 2024

Ziņas

Excellent Latvia – jūsu partneris digitalizācijas ceļā: Iepazīsties ar atjaunināto… Lasīt tālāk

Kārlis Klovāns
Biznesa attīstības vadītājs

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Interesē? Izmēģini bez maksas!

Iepazīsties tuvāk ar “Standard Books” biznesa programmatūras iespējām. Atstāj savu e-pasta adresi un mēs sazināsimies personiski!

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.

Pieraksties mūsu jaunumu e-pastam!

Saņem Excellent jaunumus un informāciju par produktu atjauninājumiem.

Paldies!

Jūsu kontaktinformācija ir nosūtīta. Mēs ar Jums sazināsimies.

Kļūda!

Neizdevās nosūtīt datus.