Ātrā meklēšana!

Globālais lietotājs – iestatīšanaAtjaunināts 14. aprīļa 2023

Globālā lietotāja funkcija ir koplietošana funkcija, kura ir nepieciešama piekļūšanai datu bāzei, ja tajā ir reģistrētas vairākas kompānijas. Ja Globālais lietotājs nav izveidots, tad katrai kompānijai ir jāizveido atsevišķs lietotājvārds, lai pieslēgtos. Globālā lietotāja izveidošana dod iespēju piekļūt visām kompānijām ar vienu lietotājvārdu un paroli.

Globālā lietotāja iestatījumi attiecas uz visu datubāzi, tāpēc, lai izveidotu un lietotu Globālo lietotāju, pietiek ar to, ja nepieciešamie iestatījumi tiek veikti attiecībā uz vienu kompāniju (piemēram, pirmajā kompānijā, kas tika pievienota datu bāzei).

Lai aktivizētu Globālā lietotāja iestatījumus:

1. Ieejiet pirmajā kompānijā, kas tika izveidota un pārliecinieties, ka ir izveidota personas kartītes vajadzīgajiem lietotājam, kuram vēlaties izveidot Globālo lietotāju (modulis Sistēma > Reģistri > Personas).

2. Modulis Tehniskie parametri > Reģistrs > Globālie lietotāji > Veidot – Jauns globālais lietotājs.

 

Paraksts – ievadiet lietotājvārdu (to pašu, kurš ir izveidots reģistrā Personas). Tiks pārnesta visa informācija no personas kartītes.

Personu grupa – norādiet (ar Ctrl+Enter), kādas tiesības vēlaties piešķirt visos uzņēmumos (piemēram, ADMIN). Šai lietotāju grupai ir jābūt izveidotai un iestatītai modulī Sistēma > Iestatījumi > Personu grupas.

E-pasts – aizpildiet lauku, norādot to pašu e-pastu, kas norādīts pie StandardID.

Sadaļā “Kompānijas” norādiet uzņēmumus, kuriem var piekļūt ar norādīto Globālā lietotāja lietotājvārdu. To var izdarīt:

  • manuāli katrā rindā pievienojot kompānijas no saraksta VAI
  • izvēlnē ”Veidot” ir iespējams izvēlēties “Pievienot visas kompānijas” – rindām tiek pievienoti visas kompānijas.

Katra uzņēmuma rindas galā var atsevišķi norādīt personu grupas tiesības konkrētajā kompānijā VAI

  • “Veidot – Pievienot kompānijas, kur lietotājs eksistē” – Globālajam lietotājam tiek nodrošināta piekļuve tikai tām kompānijām, kuros pastāv dotā lietotāja personas kartīte.

NB! Ja vēlāk datu bāzei tiek pievienotas jaunas kompānijas, tad tām var piekļūt tikai tad, kad jaunās kompānijas rinda ir pievienota arī Globālā lietotāja ierakstam.

NB! Ja ir vajadzīga pieeja visām kompānijām ar vienādām pieejas tiesībām (norādīts Personu grupas laukā), tad sadaļu “Kompānijas” var atstāt tukšu. Pēc noklusējuma jaunizvaidotajam Globālajam lietotājam būs pieeja visām sistēmā esošajām kompānijām, kas atrodas uz jūsu servera.

3. Modulī Tehniskie parametri > Iestatījumi > Koplietojamie reģistri

Reģistrs – Personu grupas

Kolonna Kompānijām – jāpievieno visas kompānijas pēc principa 1,2,3,4,5, utt.

Kolonna Kompānijā – 1

Tādējādi Personu grupu iestatījumi no pirmās kompānijas tiek pārkopēti uz visām pārējām. Pēc šīs darbības saglabāšanas būs jārestartē programma.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus