Ātrā meklēšana!

Kā ievadīt saņemto maksājumu?Atjaunināts 25. augusta 2023

Saņemto maksājumu reģistrēšana ir tikpat svarīga kā rēķinu izrakstīšanu. Lai nodrošinātu efektīvu parādu uzraudzību, rēķinu un maksājumu reģistri ir regulāri jāatjaunina.

Ir divi varianti kā reģistrēt jaunu saņemto maksājumu.

1. Manuāli.

Modulis Realizācija > Reģistri > Maksājumi

1.1. Atveriet maksājumu sarakstu (pārskata logu) un izvēlnē Veidot izvēlieties Jauns maksājums.

 

Ir iespējams izvēlēties arī jau iepriekš ievadītu līdzīgu maksājumu, atzīmēt to (ar zilo krāsu) un izvēlnē Veidot izvēlēties Ieraksta Kopiju.

Atvērsies jauns ieraksts, kur:

Nr. – maksājuma ieraksta kārtas numurs, izpildīsies automātiski tiklīdz jūs saglabāsiet ierakstu. Ar Ctrl+Enter kombināciju numuru sērijas sarakstā var izvēlēties nākamo numuru manuāli.

Datums – datums, uz kura pamata no maksājuma ieraksta tiek sastādīts grāmatojums.

Atsauksme – īss apraksts, ja vēlaties saņemtos maksājumus atšķirt pēc kaut kā cita nekā maksājuma numura (piemēram, pēc bankas references numura). Šo aprakstu ir iespējams redzēt arī maksājumu saraksta pārskata logā, kas ļauj meklēt maksājumus pēc Atsauksmes. Tāpat balstoties uz atsauksmes tekstu ir iespējams detalizēt informācijas apkopojumu modulī Realizācija > Atskaites > Maksājumu žurnāls. Atsauksme tiek atspoguļota arī grāmatojumā, kas sastādīts no maksājuma.

Samaksas veids – lai izvēlētos, izmantojiet Ctrl+Enter kombināciju. Samaksas veids nosaka, kurā kontā maksājuma summa tiks reģistrēta debetā.

Vienā maksājumu ierakstā var ievadīt vairākus Klientu maksājumus par vairākiem Rēķiniem. Ir iespējams izmantot arī dažādus Samaksas veidus: katrai rindai ir iespējams norādīt savu Samaksas veidu, ja tas atšķiras no galvenē norādītā.

Rēķina nr. – no neapmaksāto rēķinu saraksta jāizvēlas rēķins apmaksai, izmantojiet Ctrl+Enter kombināciju. Ievadot Rēķina Nr., automātiski tiek ievadīta saņemtā summa. Ja klients ir samaksājis mazāk, tad veiciet izmaiņas kolonnā Saņemts.

Ja summa ir pareiza, tad apstipriniet maksājumu.

2. Sistēma izveidos maksājumus automātiski (no versijas 8.5 2021-01-13), importējot bankas izrakstu programmā.

Šī funkcija ir aktuāla, ja jūs manuāli nevēlēties veidot maksājumu ierakstus, bet veicat bankas darījumu apstrādi kā post factum.

Bankas izrakstu var importēt manuāli. Vairāk lasiet Bankas izraksta (SEPA imports) atpazīšanas funkcionalitāte .

Bankas izrakstu var importēt automātiski, ja jums ir Gateway pieslēgums ar banku. Izmantojot bankas Gateway pakalpojumu, ļauj:

  • Saņemt bankas izraksta automātiski katru dienu
  • Atpazīt sistēmā visas bankas operācijas (ieskaitot maksājumus) automātiski

Vairāk lasiet Bankas datu imports.

 

Lasiet vēl:

Kā reģistrēt klienta priekšapmaksu?
Kā ievadīt jaunu maksājuma uzdevumu?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus