Ātrā meklēšana!

Kā izlabot Realizācijas rēķinu, kas jau ir apmaksāts?Atjaunināts 10. augusta 2023

Realizācijas rēķins ir reģistrēts, iegrāmatots un arī maksājums ir iegrāmatots, kā arī no klienta ir saņemta nauda.

Ja kāda iemesla dēļ ir nepieciešams kreditēt rēķinu un atmaksāt klientam naudu atpakaļ, tad labošanu iespējams veikt, kā aprakstīts zemāk vai video.

NB! Pievienotajā video un rakstiskā instrukcijā nedaudz atšķiras darbības saistītas ar Maksājuma ieraksta pārveidošanu:

Instrukcijā: no Maksājuma ieraksta tiek uzreiz veidota klienta atmaksa.

Video: Maksājuma ieraksts tiek sākuma pārveidots uz Priekšapmaksu, un tikai tad veidota klienta atmaksa. Šo variantu var izmantot gadījumos, kad klients neprasa atmaksāt naudu uzreiz, un paies kāds laiks pirms klients izdomās kā rīkoties ar iemaksātu naudu, bet Maksājumu jebkurā gadījumā jāreģistrē programmā. Iespējams klients nepieprasīs atgriezt naudu vispār, un tad šo Priekšapmaksu varēsiet piesaistīt citam rēķinam.


1. Jāreģistrē klientam veiktā atmaksa

Lai sameklētu Maksājumu piesaistītu Rēķinam, var izmantot:

a) Rēķina statusa atskaiti, kuru ir iespējams atvērt tieši no paša rēķina ieraksta. Rēķins > “Zobrata” Operāciju izvēlne >  Rēķina statuss

vai

b) jāsameklē maksājumu  Realizācija > Reģistri > Maksājumi manuāli un izveidojiet tā kopiju, izmantojot “Veidot – Ieraksta kopiju”.

Atzīmējiet naudas atmaksas datumu un pievienojiet pirms summas mīnuss zīmi (A sadaļas pēdējā kolonnā “Saņemts”). Iegrāmatojiet maksājuma uzdevumu.

NB! Ja sākotnējais maksājuma ieraksts ietvēra arī citu rēķinu apmaksu, tad pirms ieraksta grāmatošanas atbilstošās samaksas rindas ir jāizdzēš.

Ar šo darbību jūs anulēsiet saņemto Maksājumu no klienta programmā un varēsiet klientam pārskaitīt naudu atpakaļ. Kā arī Rēķina saldo radīsies pilna rēķina summa, ja pārbaudīsiet Rēķina statusa atskaiti.

2. Rēķina kreditēšana

Realizācija > Reģistri > Rēķini jāatver kreditējamo rēķinu, izvēlnē “Veidot” izvēlieties “Kredītrēķinu”.

Nepieciešamības gadījumā izlabojiet kredītrēķinā norādīto summu.

Rezultātā programma izveidos kredītrēķina ierakstu, ar kredītrēķina kodu laukā “Samaksas termiņš” un kreditējamā rēķina numuru laukā “Kreditēt rēķinu”.

NB! Summu kredītrēķina ierakstā jānorāda ar plus zīmi.

Ar šo rīcību jūs anulēsiet, kreditēsiet sākotnējo rēķina ierakstu. Kredītrēķina izdruku varēsiet nosūtīt klientam pa e-pastu. Kā arī Rēķina saldo tagad radīsies 0 , ja pārbaudīsiet Rēķina statusa atskaiti.

Lasiet vēl

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus